Ентериери во боја на ментол – тренд во уредувањето за 2020-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Ентериери во боја на ментол – тренд во уредувањето за 2020-та

Време е да почнете да размислувате како да ги вметнете трендовите за 2020-та во секојдневието, а ќе започнеме со хит бојата во уредувањето.

enterieri-vo-boja-na-mentol-trend-vo-ureduvanjeto-za-2020-ta-01.jpg

Кога станува збор за нијанси кои ќе владеат во ентериерите во 2020-та, бојата на ментол посебно се истакнува, благодарение на топлината и свежината која ја внесува во просторот.

Совршена мешавина од сина и зелена боја, која остава впечаток на префинетост и елеганција, а може да се вметне во ентериерот на најразлични начини.

Од ситници како перници и постелнина, до цели ѕидови и мебел – идеи како да го обоите домот во боја на ментол:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд во уредувањето кој сите го обожаваат – отворени полици во кујна (фото) Ако размислувате за реновирање на кујната или правите нова кујна, размислете за ...
Корисно: Какви бои да користите во домот за да изгледа поголем? Заборавете на правилото за исклучиво бели ѕидови и што помалку мебел за да добие...
Целосно кафеав ентериер е новиот тренд за уредување во 2017-та Преку глава ви е од светли или премногу шарени простови? Не сакате кога ќе видит...

Најчитани неделава