„Shelfie“ – новиот хит на Инстаграм се стилски уредени полици


„Shelfie“ – новиот хит на Инстаграм се стилски уредени полици

Ако сакате да им се придружите на трендсетерките, потребни ви се неколку полици во домот, стилски уредени и добра фотка со хаштаг „shelfie“.

shelfie-noviot-hit-na-instagram-se-stilski-uredeni-polici-01.jpg

Отворените полици одамна се појавија како тренд во уредувањето, но сега овој тренд зема силен замав на Инстаграм. Станува збор за полици на кои има повеќе декорации отколку складирани работи.

Под хаштагот „shelfie“ може да се најдат огромен број фотки од полици – мали или големи, во спална или кујна, па дури и во бања, стилски уредени со неколку интересни детали, наместо натрупани со сè и сешто за складирање.

Во продолжение идеи како да си ги уредите стилски полиците, а да не изгледаат растурено:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Стилски идеи за уредување на ентериерот за сите девојки кои ја следат модата Инстаграм блогерите стануваат тренд во секоја област, па така и во уредувањето.&...
Хит пролетна декорација – куп цвеќиња во гумени чизми (фото) Уредувањето на домот и градината бара многу креативност, но за среќа Пинтерест е...
Стилски идеи за уредување на малиот трпезариски простор Најчесто во становите просторот предвиден за трпезарија не е голем и заради тоа ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg