Цртежи на прозорците – одлична идеја за празнично развеселување на домот (фото)


Цртежи на прозорците – одлична идеја за празнично развеселување на домот (фото)

За реализацијата на оваа идеја, сè што треба да направите е да набавите маркери за цртање на стакло. Без грижа, истите се бришат со мокра крпа. Ова е одлична идеја за разубавување на просторот покрај вообичаените новогодишни украси и декорации.

Crtezi-na-prozorcite-01.jpg

Одлично ќе се забавувате со домашните, со дечињата, а доколку не ви се погоди цртежот од прва слободно може да правите „пиши-бриши“ додека не го постигнете саканиот резултат.

Еве неколку одлични идеи за празнични цртежи на стакло, имајте најубаво декорирани прозорци за време на новогодишните и божиќните празници:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот во домот Ако сакате вашиот дом да добие посебен шарм во кој ќе уживате да го поминете дом...
Новогодишни фенг шуи совети со кои 2020-та ќе ви започне посреќно Дрвената рамка го поврзува семејството со пријателите, украсите во висина на очи...
Многу украси на полиците и уште 8 работи во домот кој прават да изгледа старомодно Од тешки завеси со многу детали до мебел во сет, кои се најчестите грешки при ур...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg