Трендови во уредувањето кои порано беа модерни, а сега се застарени
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Трендови во уредувањето кои порано беа модерни, а сега се застарени

Домот е место кое треба да ви биде удобно катче уредено по свој вкус, но некои работи кои порано беа тренд, денес дефинитивно не носат чувство на топлина.

trendovi-vo-domot-koi-porano-bea-moderni-a-sega-se-zastareni-01.jpg

Од премногу наредени слончиња за среќа, до ламби во боја и гломазни лустери – некои предмети во домот создаваа натрупаност и не се воопшто пријатни за око.

Ако не сакате да ви биде домот место каде нема да ви биде пријатно, време е да се ослободите од некои предмети и да ги замените со нови.

Предмети кои порано беа тренд, а денес веќе не се во мода:

Сет слончиња за среќа на секоја можна полица

trendovi-vo-domot-koi-porano-bea-moderni-a-sega-se-zastareni-02.jpg

Неонски ламби со различни бои

trendovi-vo-domot-koi-porano-bea-moderni-a-sega-se-zastareni-3.jpg

Декоративни лепези на ѕид

trendovi-vo-domot-koi-porano-bea-moderni-a-sega-se-zastareni04.jpg

Старински, стаклени лустери

trendovi-vo-domot-koi-porano-bea-moderni-a-sega-se-zastareni-05.jpg

Вештачки цвеќиња

trendovi-vo-domot-koi-porano-bea-moderni-a-sega-se-zastareni-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Тренд кој сите го обожаваат: Столици во облик на школка (фото) Столиците во облик на школка моментално се хит во уредувањето, доаѓаат во сите б...

Најчитани неделава