Малиот простор за складирање веќе не е проблем – Креативни решенија за сѐ што „боде очи” во просторот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Малиот простор за складирање веќе не е проблем – Креативни решенија за сѐ што „боде очи” во просторот

Сите оние кои сакаат убаво уреден дом и „сѐ да си има свое место“, уживаат во совети за уредување кои воедно даваат дополнителен простор за складирање што изгледа убаво, а собира сѐ она што не е баш привлечно за око.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-01.jpg

Без разлика дали живеете во мал стан или имате мала соба во вашиот дом или ако имате поголем дом, овие одлични идеи можат да ви помогнат да добиете малку поорганизиран и стилски личен простор.

Речиси секоја просторија и секој агол од домот имаат ситници кои не делуваат баш средено или едноставно го задушуваат просторот. Подолу ви претставуваме неколку идеи за едноставно и лесно складирање.

Искористете го помалку видливиот вертикален простор

Закачете прегради за организирање зад вратите во вашата спална, бања, шпајз и брзо и едноставно складирајте и распоредете ги сите ситници кои постојано ви се мотаат наоколу.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-02.jpg

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-03.jpg

Искористете го просторот под креветот, гарнитурата или табуретките

Мебелот кој има простор за складирање е одличен сојузник на љубителите на организиран простор и дом. Лесно складирајте ја сезонската облека која не ја користите, дополнителни јоргани и ќебиња, постелнина, стари книги, сѐ она што не се користи секојдневно.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-04.jpg

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-05.jpg

Искористете стари куфери за да ја складирате облеката и да направите vintage ноќна масичка

Неколку стари куфери можат да додадат убав стилски изглед во вашата спална соба, плус погодно складирање за работите што ви требаат, но не ги користите секој ден.

Вашето дополнително зимско ќебе, на пример, може да се смести во долниот куфер сè додека времето не стане повторно студено.

Нашиот омилен дел: Овој трик за складирање не бара склопување. Само наредете ги куферите еден врз друг и ноќната масичка е подготвена за користење.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-06.jpg

Искористете го слободниот ѕид

Ви треба екстра простор за гардеробата и обувките? Комбинација од полици, закачалка и фиоки е идеален избор.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-07.jpg

Вертикални организери за документи

Искористи ги организерите за документи за организирање на работите во бањата и кујната. Овие организери можат да послужат за складирање пешкири во форма на ролна, кои истовремено ќе бидат корисни и интересни на изглед. Истовремено овие организери можат да послужат и за складирање детергенти, крпи, омекнувачи и слично.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-08.jpg

Искористете ги тесните простори меѓу елементите

Тесниот простор помеѓу вашиот фрижидер и ѕидот е најчестиот неискористен простор во домот, кој може веднаш паметно да се преуреди во место за складирање зачини, масла и конзервирана храна.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-09.jpg

Екстра совет:

Искористете го максимумот од вашите фиоки со помош на организер. Лесно складирање и лесна достапност на сѐ што ви е ‘расфрлено’ по фиоките.

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-10.jpg

maliot-prostor-za-skladiranje-vekje-ne-e-problem-kreativni-reshenija-za-s-shto-bode-ochi-vo-prostorot-11.jpg

Доколку имате потреба од дополнителни средства за реализација на посакуваната реорганизација на домот, тука е потрошувачкиот кредит на Халкбанк. Можете да подигнете до 1,500,000 денари со максимален рок на отплата до 120 месеци, со само 5% каматна стапка за првите три години и 0% провизија за обработка на кредитот и предвремена ликвидација, а производот доаѓа во пакет со полиса за осигурување од Халк Осигурување.

Со Халкбанк како партнер можете едноставно и брзо да ги реализирате сите замисли и да создадете простор кој ќе ве прави среќни и да се чувствувате како сѐ да е ‘по ваша мерка’.

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...
Грешки кои ги прават младите при првото уредување на дом Доаѓа време да го декорирате својот прв стан и тогаш почнува да ви станува јасно...

Најчитани неделава