Есенски шмек во домот: впечатливи детали кои ќе го освежат вашиот животен простор


Есенски шмек во домот: впечатливи детали кои ќе го освежат вашиот животен простор

Доколку не сте голем љубител на есен – заради дождовите и студеното време, нека ве теши фактот што можете да си се опуштите почесто во вашиот дом, да уживате во топол чај или кафе, вкусни домашни колачиња и убава музика.

esenski-shmek-vo-domot-vpechatlivi-detali-koi-kje-go-osvezhat-vashiot-zhivoten-prostor-01.jpg

Есента може да биде навистина магична, доколку внесете неколку интересни детали во домот.

Веруваме дека ќе се вљубите барем во едно од овие трендовски парчиња за уредување на вашиот животен простор:

1. Практични табуретки кои може да ги користите освен за седење и наместо мини масичка.

esenski-shmek-vo-domot-vpechatlivi-detali-koi-kje-go-osvezhat-vashiot-zhivoten-prostor03.jpg

2. Вазни кои создаваат софистициран елегантен впечаток во вашето окружување.

esenski-shmek-vo-domot-vpechatlivi-detali-koi-kje-go-osvezhat-vashiot-zhivoten-prostor06.jpg

3. Златните декоративни детали се апсолутен хит оваа сезона.

esenski-shmek-vo-domot-vpechatlivi-detali-koi-kje-go-osvezhat-vashiot-zhivoten-prostor013.jpg

4. Атрактивни парчиња кои даваат посебен шмек на ентериерот и паѓаат први во очи кај посетителите.

esenski-shmek-vo-domot-vpechatlivi-detali-koi-kje-go-osvezhat-vashiot-zhivoten-prostor02.jpg

5. Минималистички столни ламби во црно – златна комбинација.

esenski-shmek-vo-domot-vpechatlivi-detali-koi-kje-go-osvezhat-vashiot-zhivoten-prostor01.jpg

6. Трио масички – комплети кои се вистински дизајнерски хит изминативе години и задолжителен дел од модерните ентериери.

esenski-shmek-vo-domot-vpechatlivi-detali-koi-kje-go-osvezhat-vashiot-zhivoten-prostor04.jpg

Сите парчиња може да ги најдете во продажните салони на Tinex Home во ТЦ Зебра и ТЦ Лиса. 

А, доколку ви недостасува инспирација, погледнете повеќе фотки:

 

Би можело да ве интересира:

Хит пролетна декорација – куп цвеќиња во гумени чизми (фото) Уредувањето на домот и градината бара многу креативност, но за среќа Пинтерест е...
30 докази дека жолтата боја го носи летото во вашиот дом секој ден (фото) Освежете го вашиот дом и имајте го „сонцето“ во вашиот дом во текот на целата го...
7 идеи како да го освежите ентериерот на вашиот дом оваа 2021 Инвестирајте во големи растенија, не се евтини, но ќе му дадат шарм на просторот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg