Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


12 трикови како домот да ви изгледа подобро, без да купите ништо

Појдете на „шопинг“ дома, односно пронајдете стари парчиња во подрумот или во шкафовите и со нив декорирајте си ги собите.

12-trikovi-kako-domot-da-vi-izgleda-podobro-bez-da-kupite-nishto-01.jpg

За да го освежите вашиот дом нема потреба да трошите пари. Со некои едноставни трикови, на брз и лесен начин ќе му дадете нов сјај.

Трикови како домот да ви изгледа подобро, без да купите ништо:

Ослободете се од вишокот работи - исчистете и организирајте ги работите што се натрупани

12-trikovi-kako-domot-da-vi-izgleda-podobro-bez-da-kupite-nishto-02.jpg

Исперете ги сами или однесете ги килимите на хемиско чистење – вашиот дом ќе мириса на свежо

12-trikovi-kako-domot-da-vi-izgleda-podobro-bez-da-kupite-nishto-06.jpg

Некои стари работи аранжирајте ги на нов начин за да изгледаат декоративно и да ви бидат корисни

Садот со лимони на пример изгледа добро, а и дава пријатен мирис.

12-trikovi-kako-domot-da-vi-izgleda-podobro-bez-da-kupite-nishto-07.jpg

Организирајте ги полиците такашто ќе ги сортирате книгите по боја или ќе поставите прегради

12-trikovi-kako-domot-da-vi-izgleda-podobro-bez-da-kupite-nishto-04.jpg

Појдете на „шопинг“ дома, односно пронајдете стари, но квалитетни парчиња во подрумот и со нив декорирајте си ги собите

12-trikovi-kako-domot-da-vi-izgleda-podobro-bez-da-kupite-nishto-12.jpg

Поставете го мебелот поинаку, ова е најбрз и најлесен начин за нов изглед на одредена соба

12-trikovi-kako-domot-da-vi-izgleda-podobro-bez-da-kupite-nishto-11.jpg

Уште 6 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
Економичен начин да внесете гламур во домот – декорации со суви цветови (фото) Иако според фенг-шуи филозофијата, сувите цветови не се добра идеја за домот, мо...
10 застарени трендови за уредување кои е најдобро да ги избегнувате Домот ќе изгледа многу подобро ако ги украсите ѕидовите со слики, но, од друга с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg