Креативно и економично украсување со шеќерни бастунчиња – сладок декор кој подоцна може да го изедете (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Креативно и економично украсување со шеќерни бастунчиња – сладок декор кој подоцна може да го изедете (фото)

Доколку не сакате да потрошите премногу пари на празнични декорации, а истовремено сте обожавател на проектите „Направи сам“, со сигурност ќе ви се допаднат овие идеи за во последен момент пред Нова година.

Ukrasuvanje-so-shekernj-bastuncinja-01.jpg

Вклучуваат весел колорит во бела и црвена боја, а ни се добро познати како шеќерни бастунчиња.

Може да ги искористите за декорација во домот, да обложите теглички со нив, да декорирате свеќници, да спакувате подароци, да направите висечки орнаменти...

Идеи многу, потребна е само уште поголема желба:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи како стилски да го уредите домот, без да потрошите многу Досега многупати сме ви докажале дека за да бидете добро облечени или за домот д...
Идеи како да направите промена во домот без да потрошите многу пари При преуредување на домот, она што најмногу страда се нашите нерви. Почнува...
Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот во домот Ако сакате вашиот дом да добие посебен шарм во кој ќе уживате да го поминете дом...

Најчитани неделава