Пијано наместо маса во една од најубавите куќи за 2021 - ќе биде ли ова нов тренд?


Пијано наместо маса во една од најубавите куќи за 2021 - ќе биде ли ова нов тренд?

Оваа модерна куќа, која влезе во трката за „Дом на годината“ во познато телевизиско шоу во Ирска има невообичаен темен екстериер, а внатрешноста е светла и исполнета со лични детали.

Pijano-mesto-masa-vo-edna-od-najubavite-kukji-vo-Irska-01.jpg

Куќата е прекрасна, во тоа сите се сложуваат, но поделени мислења и дискусија на социјалните мрежи отвори токму невообичаената поставеност на пијаното.

Куќата сместена во Корк, Велика Британија, е сопственост на Дејвид О Брајен. Имено, овој Ирец сам ја изградил куќата , а фотографиите од неа се достапни и на неговиот Инстаграм профил, newbuildireland.

pijano-630.jpg

Домот со модерен ентериер и големи прозорци што нудат поглед кон прекрасните ирски пејсажи ги збуни сите со невообичаената позиција на пијаното.

Мислите ли дека пијаното е замена за трпезариска маса?

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Есенски шмек во домот: впечатливи детали кои ќе го освежат вашиот животен простор Доколку не сте голем љубител на есен – заради дождовите и студеното време, нека ...
10 правила кои морате да ги прекршите за вашиот дом да изгледа како од Инстаграм Збогум завеси, збогум класични керамички плочки, збогум идентичен мебел... Зб...
Детали во уредувањето со кои ќе внесете свежина во домот Домот е место каде поминувате најмногу време и каде треба да го најдете сопствен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg