Идеи како максимално да го искористите просторот дома, инспирирани од IKEA


Идеи како максимално да го искористите просторот дома, инспирирани од IKEA

Ако сакате минималистички среден и уреден дом, само треба да ги разгледате каталозите на IKEA.

idei-za-organizacija-na-rabotite-niz-domot-inspirirani-od-ikea-1.jpg

Таму ќе најдете еден тон идеи за организација низ дома, а голем дел од нив може и сами да ги спроведете.

Покрај најблиските IKEA продавници во Србија и Бугарија, и кај нас може да се најдат производи од IKEA, но внимавајте од каде одбирате да го направите онлајн купување. 

Но, производите од IKEA може само да ги искористите како инспирација, а сами да си најдете материјали и да си овозможите нешто ново за организирање на работите во домот.

Пренесуваме неколку добри идеи:

Над главите кај креветот, закачете шкафчиња за складирање.

ikea-idei-za-organizacija-niz-doma-01.jpg

Скријте ги електронските уреди под гарнитурата.

ikea-idei-za-organizacija-niz-doma-02.jpg

Поличките за книги се одлични и за зачините во кујна.

ikea-idei-za-organizacija-niz-doma-03.jpg

Доволни се две шипки зацврстени за таванот, за да добиете простор плус.

idei-za-organizacija-na-rabotite-niz-domot-inspirirani-od-ikea-0.jpg

Закачалката на врата заштедува простор.

ikea-idei-za-organizacija-niz-doma-05.jpg

Корпите во фиоките за облека прават дополнителен ред.

ikea-idei-za-organizacija-niz-doma-06.jpg

Уште 5 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

7 идеи како да го освежите ентериерот на вашиот дом оваа 2021 Инвестирајте во големи растенија, не се евтини, но ќе му дадат шарм на просторот...
Идеи како стилски да го уредите домот, без да потрошите многу Досега многупати сме ви докажале дека за да бидете добро облечени или за домот д...
Идеи за креативно катче во домот за сите љубители на кафе Малите катчиња за кафе се одличен и едноставен начин да ги направите кујната и д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg