Идеи како да го претворите надворешниот дел од домот во тропско катче – стилски декорации за пролет/лето 2021


Идеи како да го претворите надворешниот дел од домот во тропско катче – стилски декорации за пролет/лето 2021

Како се затоплува, така сончевите зраци нѐ мамат и нѐ тераат веднаш да излеземе надвор и да уживаме во убавото време.

idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-preview-0.jpg

Особено ако имате тераса или двор, веднаш сакате да поминувате што е можно повеќе време на отворено.

Се надеваме дека ќе успееме да ве инспирираме и да ве натераме да посветите поголемо внимание на деталите во вашиот двор, тераса или градина и ќе го претворите во вистинска оаза за сезоната што следува.

Најважно од сѐ е вашиот простор да дише и да се чувствува свежината околу вас.

Без разлика колкав е вашиот простор за уредување, со внесување на индивидуални стилски елементи кои совршено ќе се вклопат вие ќе го насочите целото внимание на нив и никој нема да ја забележи големината на просторот.

Растенијата го прават надворешниот простор визуелно поинтересен, па колку повеќе ги има, толку повеќе ќе се чувствувате како да сте на некоја тропска дестинација.

Најубавите декорации и производи кои ќе му дадат посебен стил и свежина на надворешниот простор во вашиот дом оваа пролет-лето сезона, може да ги најдете во Tinex Home.

Издвојуваме дел од најубавите парчиња кои може да се најдат во Tinex Home, а се објавени во најновиот COSMO магазин:

idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-03.jpg

idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-02.jpg

idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-04.jpg

idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-05.jpg

idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-06.jpg

idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-07.jpg

 idei-kako-da-go-pretvorite-nadvoreshniot-del-od-domot-vo-tropsko-katche-stilski-dekoracii-za-prolet-leto-2021-08.jpg

Би можело да ве интересира:

Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот во домот Ако сакате вашиот дом да добие посебен шарм во кој ќе уживате да го поминете дом...
Идеи како да го претворите дворот во летна рајска дестинација Доколку ова лето немате време за одмор, сигурно ќе поминувате многу време во ваш...
30 докази дека жолтата боја го носи летото во вашиот дом секој ден (фото) Освежете го вашиот дом и имајте го „сонцето“ во вашиот дом во текот на целата го...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg