Тренд: Ориентален тепих во секој модерен дом (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Тренд: Ориентален тепих во секој модерен дом (фото)

Покрај тоа што има улога да додаде топлина и удобно чувство во домот, тепихот има естетска улога со својата текстура, облик и позиција да влијае на целото доживување на ентериерот.

trend-orientalen-tepih-vo-sekoj-moderen-dom-001.jpg

Во ’70-тите и ’80-тите хит биле ориенталните теписи со ситни шари и разни бои.

Ги имало во секој дом, но набрзо го изгубиле императивот во декорот, за денес повторно да си го најдат патот до секој модерен дом.

Како ориенталните теписи може да се вклопат во сечиј дом?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
12 трикови како домот да ви изгледа подобро, без да купите ништо Појдете на „шопинг“ дома, односно пронајдете стари парчиња во подрумот и со нив ...
Ретро ентериери кои се враќаат во мода Сè што е добро и убаво, кога-тогаш се враќа. Ова особено важи за модата, но и за...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg