Ѕидна галерија во домот – освежете го просторот со омилените фотографии и уметнички дела (фото)

Ако немате идеја како да го украсите ѕидот во вашата дневна, спална или која било просторија, зошто да не си направите ѕидна галерија со вашите омилени фотки и уметнички дела?

dzidna-galerija-vo-domot-osvezhete-go-prostorot-so-omilenite-fotografii-i-umetnichki-dela-foto-01.jpg

Без разлика во каков стил ви е уредена просторијата, лесно можете да ја адаптирате галеријата со изборот на вистинските рамки.

Можете да закачите 3-4 поголеми слики, повеќе мали, но и да ја ослободите креативноста и да направите комбинација од слики со разни големини.

Ѕидната галерија е одличен начин да ја освежите просторија, а најдоброто е што ќе му даде и личен печат на домот, особено ако закачите фотографии, па дури и ваши или уметнички дела на вашите деца.

Неколку фотки за инспирација:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg