Асиметрични огледала и уште 5 типови на „откачен“ декор со кои вашиот дом ќе заблеска во 2022 (фото)

Понекогаш не треба да се направат многу работи ниту да се вложат премногу пари за да се освежи домот. Акцентот во 2022 е ставен токму на ваквите детали – забавни, по малку „откачени“ парчиња мебел и декорации со кои вашиот дом ќе заблеска.

6-tipovi-dekor-za-2022-01.jpg

Можеби веќе имате нешто дома, а генерално сите 6 типови на декор нема да ве чинат премногу пари.

Трансформирајте го домот во пријатен и убав простор, бидејќи едноличноста здосадува:

Перничиња со испреплетени јазли

6-tipovi-dekor-za-2022 (1).jpg

6-tipovi-dekor-za-2022 (6).jpg

Надреални свеќи

6-tipovi-dekor-za-2022 (4).jpg

6-tipovi-dekor-za-2022 (5).jpg

Лежечки столови/фотелји

6-tipovi-dekor-za-2022 (7).jpg

6-tipovi-dekor-za-2022 (2).jpg

Еклектични садови со впечатлив дизајн

6-tipovi-dekor-za-2022 (3).jpg

6-tipovi-dekor-za-2022 (8).jpg

Асиметрични огледала

6-tipovi-dekor-za-2022 (10).jpg

6-tipovi-dekor-za-2022 (9).jpg

Светлосни елементи со висулка

6-tipovi-dekor-za-2022 (11).jpg

6-tipovi-dekor-za-2022 (12).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg