10 работи кои инстантно ви го прават домот несреден

За повеќето од нас, домот е рефлекција на карактерот на домаќинот, па сите сакаме да ни е средено и чисто.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-001.jpg

Но, во брзање, ако изоставите 11 клучни детали, ќе оставите впечаток дека живеете во хаос:

1. Несредена, натрупана работна површина во кујната.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-01.jpg

2. Неподредени полици.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-02.jpg

3. Случајно закачени слики на ѕидовите, без ред и внимание.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-03.jpg

4. Расфрлани чевли во ходникот.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-04.jpg

5. Расфрлани клучеви на самиот влез.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-05.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
9 работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно (и гостите веднаш ги забележуваат) Грешка: Непријатен мирис во ходникот поради натрупани нечисти чевли, наместо да ...
5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg