Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бравар 23-03-2023


10 работи кои инстантно ви го прават домот несреден

За повеќето од нас, домот е рефлекција на карактерот на домаќинот, па сите сакаме да ни е средено и чисто.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-001.jpg

Но, во брзање, ако изоставите 11 клучни детали, ќе оставите впечаток дека живеете во хаос:

1. Несредена, натрупана работна површина во кујната.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-01.jpg

2. Неподредени полици.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-02.jpg

3. Случајно закачени слики на ѕидовите, без ред и внимание.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-03.jpg

4. Расфрлани чевли во ходникот.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-04.jpg

5. Расфрлани клучеви на самиот влез.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-05.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно (и гостите веднаш ги забележуваат) Грешка: Непријатен мирис во ходникот поради натрупани нечисти чевли, наместо да ...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg