10 работи кои инстантно ви го прават домот несреден

За повеќето од нас, домот е рефлекција на карактерот на домаќинот, па сите сакаме да ни е средено и чисто.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-001.jpg

Но, во брзање, ако изоставите 11 клучни детали, ќе оставите впечаток дека живеете во хаос:

1. Несредена, натрупана работна површина во кујната.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-01.jpg

2. Неподредени полици.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-02.jpg

3. Случајно закачени слики на ѕидовите, без ред и внимание.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-03.jpg

4. Расфрлани чевли во ходникот.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-04.jpg

5. Расфрлани клучеви на самиот влез.

11-raboti-koi-instantno-vi-go-pravat-domot-nesreden-05.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Грешки во уредувањето на ходникот заради кои оставате погрешен впечаток кај гостите Не обрнувате внимание на огледалото кое рефлектира неуреден дел од домот, го пре...
Грешки при уредувањето заради кои постојано мора да чистите во домот (и залудно трошите време и пари... Наместо голем тепих во домот, подобро е да изберете еден помал килим, а преполне...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg