Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


10 промени во уредувањето на домот, кои треба да ги направите (за да внесете свежина)

Како со едноставни потези и малку пари да го промените изгледот на вашиот дом? Дизајнер за ентериер ви открива 10 едноставни трикови...

10-promeni-vo-ureduvanje-na-domot-koi-treba-da-gi-napravite-za-da-vnesete-svezhina-01.jpg

Дизајнерот за ентериер Џејд Џорнер од САД споделува едноставни трикови како на вашиот дом да му дадете нова енергија.

За свеж дом кој ќе ви буди чувство на среќа, направете неколку промени:

Старите идентични перничиња, заменете ги со нови со свеж и различен дизајн

10-promeni-vo-ureduvanje-na-domot-koi-treba-da-gi-napravite-za-da-vnesete-svezhina-02.jpg

Внесете што повеќе свежи растенија во вашиот дом

10-promeni-vo-ureduvanje-na-domot-koi-treba-da-gi-napravite-za-da-vnesete-svezhina-03.jpg

Столните ламби заменете ги со нови, закачени на ѕидовите, за да направите поинаков амбиент

10-promeni-vo-ureduvanje-na-domot-koi-treba-da-gi-napravite-za-da-vnesete-svezhina-04.jpg

Променете ги ролетните на прозорците за да добиете нов изглед

10-promeni-vo-ureduvanje-na-domot-koi-treba-da-gi-napravite-za-da-vnesete-svezhina-13.jpg

Заменете ги старите прекривки

10-promeni-vo-ureduvanje-na-domot-koi-treba-da-gi-napravite-za-da-vnesete-svezhina-05.jpg

Уште 5 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
7 нови трендови за уредување дневни соби за 2022-ра (и три застарени) Минималистичкото уредување повеќе не е хит, додека пастелните и кафеавите тонови...
9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg