Мебел од ратан – летен хит кој ќе донесе свежина во домот (фото)

Мебелот од ратан е хит за оваа пролетна и летна сезона и вреди да му дадете шанса ако сакате да го освежите просторот.

mebel-od-ratan-leten-hit-koj-kje-donese-svezhina-vo-domot-foto-01.jpg

Ратанот е вид растение кое се користи за изработка на разни предмети. Бидејќи е лесен и релативно евтин материјал, ратанот е одличен и за мебел.

Исто така, овој материјал може да ги поднесе и надворешните влијанија, што значи мебелот направен од ратан е погоден и за внатре, и за надвор.

Уште подобро е што мебелот од ратан изгледа одлично и секогаш ѝ дава некоја свежина на просторијата.

Поради неутралната боја, лесно се вклопува во скоро секаков ентериер и го прави просторот потопол и поудобен.

Во продолжение неколку фотки за инспирација:

https://www.instagram.com/p/CYUNVYst7sq/

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

9 детали со кои ќе го разубавите тоалетот без да потрошите цело богатство Средете го просторот околу прозорецот, тргнете ги предметите од мијалникот и куп...
Хит тренд за новогодишно украсување на малите станови: Мини елки со природен изглед (фото) Празничната сезона полека почнува да се чувствува, како во европските градови, т...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg