Мебел од ратан – летен хит кој ќе донесе свежина во домот (фото)

Мебелот од ратан е хит за оваа пролетна и летна сезона и вреди да му дадете шанса ако сакате да го освежите просторот.

mebel-od-ratan-leten-hit-koj-kje-donese-svezhina-vo-domot-foto-01.jpg

Ратанот е вид растение кое се користи за изработка на разни предмети. Бидејќи е лесен и релативно евтин материјал, ратанот е одличен и за мебел.

Исто така, овој материјал може да ги поднесе и надворешните влијанија, што значи мебелот направен од ратан е погоден и за внатре, и за надвор.

Уште подобро е што мебелот од ратан изгледа одлично и секогаш ѝ дава некоја свежина на просторијата.

Поради неутралната боја, лесно се вклопува во скоро секаков ентериер и го прави просторот потопол и поудобен.

Во продолжение неколку фотки за инспирација:

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

6 трикови со кои ќе ја претворите долгата и тесна просторија во удобно катче Вистински предизвик е да уредите соба која повеќе наликува на ходник, отколку на...
8 трикови со кои на застарениот ентериер во домот ќе му дадете модерен изглед Отворените полици можат да изгледаат одлично, сè додека не се натрупани со сè и ...
„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg