Мебел од ратан – летен хит кој ќе донесе свежина во домот (фото)

Мебелот од ратан е хит за оваа пролетна и летна сезона и вреди да му дадете шанса ако сакате да го освежите просторот.

mebel-od-ratan-leten-hit-koj-kje-donese-svezhina-vo-domot-foto-01.jpg

Ратанот е вид растение кое се користи за изработка на разни предмети. Бидејќи е лесен и релативно евтин материјал, ратанот е одличен и за мебел.

Исто така, овој материјал може да ги поднесе и надворешните влијанија, што значи мебелот направен од ратан е погоден и за внатре, и за надвор.

Уште подобро е што мебелот од ратан изгледа одлично и секогаш ѝ дава некоја свежина на просторијата.

Поради неутралната боја, лесно се вклопува во скоро секаков ентериер и го прави просторот потопол и поудобен.

Во продолжение неколку фотки за инспирација:

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

6 трикови со кои ќе ја претворите долгата и тесна просторија во удобно катче Вистински предизвик е да уредите соба која повеќе наликува на ходник, отколку на...
Едноставни трикови со кои визуелно ќе го зголемите просторот во домот Искористете ја висината на собата – ставете високи полици, украсете со висечки р...
9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg