10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред

Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани над шкафовите, работна површина во кујната со сите можни апарати извадени - работи кои на сите им бодат очи иако мислите дека не се забележливи. 

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-01.jpg

Домот е рефлексија на карактерот на сопственикот, па ако сакате да оставите добар впечаток пред гостите, но и за себе, време е да престанете да правите некои грешки.

Нередот во домот и работните површини преполни со предмети кои не ви се потребни во секојдневието, се нешто што треба секогаш да го избегнувате.

Колку и да мислиме дека гостите ни се блиски, сепак мора да признаеме дека некои работи веднаш влегуваат во очи.

Ако некој е опседнат со ред и чистота, ова се првите работи кои ќе му забодат очи:

Работната површина во кујната со сите можни апарати и кутии извадени

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-02.jpg

Неподредени книги и секакви ситници расфрлани по полиците

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-03.jpg

Фотографии на ѕид кои не се наместени со никаков ред

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-04.jpg

Чевли расфрлани по ходникот

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-05.jpg

Клучеви на секоја можна површина

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-06.jpg

Работи кои не ги користите расфрлани врз шкафовите без никаков ред

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-07.jpg

Куп облека врз столче

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-08.jpg

Облека наредена по радијатори за сушење

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-09.jpg

Несредени саксии, или поставени на нефункционално место (како на пример до прозорец кој не може да се отвори од нив)

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-10.jpg

Влакна од миленици и од коса по гарнитурата или гребаници и излупен мебел 

10-raboti-vo-domot-koi-kje-im-bodat-vo-ochi-na-gostite-koi-sakaat-red-11.jpg

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
Избегнувајте црвена боја во кујната и уште 3 Фенг Шуи правила за боите во вашиот дом Кујната не треба да биде црвена, а бањата не треба да биде сина... За да бидете ...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
Детали во уредувањето на бањата што треба да ги избегнувате (за да не изгледа монотоно и евтино) Плочки од подот до таванот и црни мијалници – некои ситници можат да направат ба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg