Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


На гости кај Боро: Есенски украсен стан во Скопје со тикви со најразлични форми, бои и текстури (фото)

„Јас ја обожавам есента, затоа што ова е време да ги извадите џемперите, ќебињата, перниците со есенски мотиви  и да испиете греено вино и да вкусите десерти што мирисаат на есен“, споделува Боро Секуловски од Скопје за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-01.jpg

Боро Секуловски од Скопје е познат како вљубеник во уредувањето на домот, а секоја сезона тој тематски го краси.

Овојпат во неговиот дом владее вистинска есенска атмосфера.

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-02.jpg

Боро за CRNOBELO.com открива зошто ја обожава есента и кои материјали ги користел при китењето:

„Најмногу ја сакам есента од сите годишни времиња. Се разбира, пролетта, летото и зимата имаат место во нашите срца, но тешко е да се победи ладен есенски ден.

Време е да ги извадите џемперите, ќебињата, перниците со есенски мотиви ,  и да испиете греено вино и да вкусите десерти што мирисаат на есен.

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-16.jpg

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-05.jpg

Од создавање на овие забавни есенски декорации до избор на совршена тиква за да уживате вие и вашето семејство во овој период од годината имате многу начини да останете дома, бидејќи времето и не многу ни дозволува да престојуваме надвор.

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-04.jpg

Во моментов, времето е речиси совршено, што го прави апсолутно идеално да уживате во најубавите погледи од вашите домови.

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-18.jpg

Навистина нема подобро време за разгледување на прекрасните пејзажи што ги нуди нашата земја.

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-14.jpg

Уживаме со пријателите и семејството со кои можеме да испиеме чашка добро вино и вкусна храна и долги убави муабети.

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-07.jpg

na-gosti-kaj-boro-esenski-ukrasen-stan-vo-skopje-so-tikvi-so-najrazlichni-formi-boi-i-teksturi-foto-03.jpg

Искористете го максимумот од есента и уживајте во сè што доаѓа со неа - пријатна атмосфера и многу други работи што ве прават среќни.“

Повеќе фотографии од домот на Боро на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Кул идеја од Маја од Охрид: Издлабени тикви како саксии за есен (фото) Идејата на Маја Гугоска од Охрид дефинитивно ќе ве инспирира и вас. Издлабени ти...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg