8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари)

Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мотиви – постојат многу начини да внесете есенска магија во домот, без да трошите многу пари.

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-01.jpg

Ретко кој сака да троши пари за да го украси домот за есен како што украсуваме за Божиќ и Нова година. Но, некои ситници можат да направат голема разлика и да го направат вашиот дом многу потопол и поудобен.

Како да внесете есенска магија во вашиот дом, без да трошите многу пари?

Етерично масло или мирисливи свеќи со арома на цимет

Мирисот на цимет секогаш нè потсетува на есен, па купете етерично масло или мирислива свеќа со арома на цимет.

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-02.jpg

Ѕидни украси со макраме техника

Доколку се вклопуваат во вашиот ентериер, овие украси ќе му дадат посебна есенска топлина на домот.

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-03.jpg

Жолто светло

Жолтото светло делува потопло од белото и може да ја направи просторијата многу попријатна.

Покрај тоа, жолтото светло има смирувачки ефект и е одлично за вечерните часови пред да си легнете.

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-04.jpg

Перници и меко ќебе

Додајте перници со есенски мотиви, купете меко ќебе и ќе ја претворите дневната во најудобното катче.

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-05.jpg

Кујнски крпи со есенски мотиви

Повеќето не обрнуваат внимание на кујнските крпи, но овој мал детаљ може да направи голема разлика во изгледот на кујната.

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-06.jpg

Декоративни тикви

Тиквата е симбол на есента, а можете да ја користите и како декорација.

Покрај тоа, тиквите имаат долг рок на траење и можат да ви го красат домот најмалку еден месец.

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-07.jpg

Цвеќе во бањата

Бањата ќе изгледа многу поудобно ако ставите некоја саксија со цвеќе.

Можете да ставите и букет во вазна, кој ќе изгледа добро дури и откако ќе се исуши (зависно типов на цвеќе).

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-08.jpg

Дрвени даски и послужавници

Уште еден мал детаљ што може да направи голема разлика во кујната.

Ако имате дрвени даски за сечење, немојте да ги криете, туку изложете ги како декорација. 

8-sitnici-so-koi-kje-vnesete-esenska-magija-vo-domot-bez-da-potroshite-mnogu-pari-09.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg