Да ти е мерак да ги грицнеш: 5 рецепти за шарени новогодишни колачиња
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Да ти е мерак да ги грицнеш: 5 рецепти за шарени новогодишни колачиња

Новогодишни колачиња во облик на чоколадни ирваси, шарени елки, црвени капчиња - кој не би ги посакал на својата трпеза?

da-ti-e-merak-da-gi-griznaes-5-recepti-za-sareni-novogodisni-kolacinja-01.jpg

Не се плашете ако ви изгледаат комплицирано, нивната подготовка е посебно лесна.

Тајната е во тоа што се прават од готови производи кои само треба да ги споите.

Зависно од тоа дали сакате да направите мафини во облик на ирвас или накитена елка, црвени капчиња, замрзнати залчиња или мечиња во санка, набавете ги соодветните состојки.

da-ti-e-merak-da-gi-griznaes-5-recepti-za-sareni-novogodisni-kolacinja-02.jpg

Мафини, переци, кекси и било какви округли бомбони

da-ti-e-merak-da-gi-griznaes-5-recepti-za-sareni-novogodisni-kolacinja-03.jpg

Маршмелоу бомбони, црвено-бели бастунчиња, шеќер и црвени округли бомбони

da-ti-e-merak-da-gi-griznaes-5-recepti-za-sareni-novogodisni-kolacinja-04.jpg

Сникерс или Марс чоколади, мечиња бисквити, црвено-бели бастунчиња и стопено чоколадо

da-ti-e-merak-da-gi-griznaes-5-recepti-za-sareni-novogodisni-kolacinja-05.jpg

Округли чоколадни бисквити со фил, шлаг и јагоди

da-ti-e-merak-da-gi-griznaes-5-recepti-za-sareni-novogodisni-kolacinja-06.jpg

Мафини, јагоди и шлаг обоен со зелена прехранбена боја


Погледнете го целото видео и овие празници израдувајте ги најблиските со колаче на кое нема да му одолеат.

Би можело да ве интересира:

Шарени летни ролати од тортиља за кои не ви треба печење Доколку веќе немате идеја што да зготвите, а притоа да не вклучувате рерна, врем...
Чоколадни колачиња кои ќе ги подготвувате цела зима - Супер се за со к... Благи однатре, а крцкави однадвор, овие чоколадни колачиња ќе ви бидат омилен де...
3 рецепти за брзи, посни колачиња Иако во наредниот период ќе бидеме малку ограничени со состојките за рецептите к...