За сите кои се спремаат за бикини сезоната: Леб „без калории“ за кој не треба брашно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


За сите кои се спремаат за бикини сезоната: Леб „без калории“ за кој не треба брашно

Ако сте на диета, тогаш новиот рецепт кој ги воодушевува готвачите ширум светот, ќе ви се допадне и на вас, бидејќи има речиси нула калории.

za-site-koi-se-spremaat-za-bikini-sezonata-leb-bez-kalorii-za-koj-ne-treba-brashno-01.jpg

Да бидеме попрецизни, има многу малку јаглехидрати, шеќери и глутен, бидејќи за него воопшто  не е потребно брашно.

А, рецептот е неверојатно едноставен:

Потребни состојки:

  • Масло
  • 4 јајца (одвојте ги белките од жолчките)
  • 50g сирење
  • ¼ лажичка лимонов сок

Подготовка:

Белките се мешаат со миксер, заедно со лимоновиот сок и сирењето, додека не добиете комплетно бела смеса.

Одвоено ги матите и жолчките и потоа двете состојки ги мешате заедно.

Крајниот резултат изгледа како смеса за палачинки и се пече на загреана рерна околу 30 минути на температура од 150 степени.

https://www.instagram.com/p/BUMh7SuFy0R/

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Рецепт за летните собиранки: Мини пица такоси Во овие топли денови на никој не му е дојдено до готвење и долги часови поминати...
Ручек за цело семејство: Рецепт за вкусна црвена леќа Во тенџере ставаме масло за јадење и кромид и пржиме на тивок оган. Откако кроми...
Четири слоја чоколадо - Тортата која од прво залче ќе ви стане омилена Брза, лесна за подготовка, со цели 12 парчиња, оваа неверојатно вкусна торта сод...