Солен ролат од парчиња леб, полнет со пилешко
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Солен ролат од парчиња леб, полнет со пилешко

Има ли нешто подобро од солен ролат полн со пилешко и растопен кашкавал?

pileshki-rolat-od-parchinja-leb-za-koj-ne-vi-treba-testo-01.jpg

А, уште подобро е кога можете сами да го подготвите без многу да се мачите.

Не ви е потребно тесто, сè што треба е да ги измешате состојките, да ги наредите на неколку парчиња леб и да замотате.

Вкусен и неодолив ручек кој ќе сакате да го повторувате неколкупати во неделата.

Потребни состојки:

 • 1 ½ шолја крем сирење
 • 3 лажици хопла
 • 1 шолја пармезан
 • 1 чешне лук, ситно сечкан
 • 1 лажица сол
 • 1 лажица бибер
 • ¼ шолја магдонос
 • 3 шолји пилешко, тенко сечкано
 • 6 парчиња сланина, сечкана и запржена
 • 12 парчиња бел леб на коцки
 • 12 парчиња кашкавал
 • ½ шолја путер со лук

Начин на подготовка:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шарени летни ролати од тортиља за кои не ви треба печење Доколку веќе немате идеја што да зготвите, а притоа да не вклучувате рерна, врем...
Десерт на денот: Колач од палачинки, полнет со чоколадо Обичните палачинки со крем може да ги направите на поинаков начин, во поголема ф...
Летни мини ролати: Тиквици со фил од пилешко и зеленчук Нема ништо подобро од лесни ручеци полни со зеленчук за летните денови кога ни е...