Тостирани праски - летен десерт за 5 минути
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Тостирани праски - летен десерт за 5 минути

Најбрзиот летен десерт е воедно и најздрав. Тостираните праски, колку и да звучи чудно, може да ги подготвите за сите ненајавени гости или кога едноставно не ви се готви торта со многу слоеви.

tostirani-praski-leten-desert-za-5-minuti-3-01.jpg

Лесни се за консумирање дури и за оние кои се на посебна исхрана или диета, а ќе им се допаднат дури и на оние кои сакаат само чоколадни десерти.

За подготовка ви се потребни неколку праски, грчки јогурт за поздрава варијанта или топка сладолед, малку мед и јаткасти плодови.

tostirani-praski-leten-desert-za-5-minuti-3-02.jpg

Праските се премачкуваат со малку масло, се печат на тостер 4 минути, па се полнат со додатоците по желба, во случајов со грчки јогурт, мед и гранола.

Брзиот Instagram рецепт кој летово ќе го научите напамет:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Десерт на денот: Торта полнета со Нутела Можете ли да одолеете на сочна торта полнета со Нутела, која се топи во уста? ...
Десерт на денот: Летна торта со бисквити, без печење Кога ќе ви се пријаде благо во топлите денови – оваа чоколадна торта со бисквити...
Летен колач без печење, со редени бисквити и праски Овој лесен колач со праски со сигурност ќе ви стане омилен рецепт во чиј вкус ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg