Брзински сендвичи кои може да ги понесете на работа


Брзински сендвичи кои може да ги понесете на работа

Ако ви недостасува инспирација што да јадете на работа или во движење, без да дадете мало богатство за оброкот, овие 10 брзински сендвичи се решението.

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-001.jpg

Типот на леб може да варира според вкус, а ова се нашите предлог комбинации:

Две парчиња леб од цели зрна + ½ изрендан морков + крем сирење + моцарела + свеж спанаќ

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-01.jpg

Сендвич полнет со 1 лажица крем сирење + ротквица + рукола + ајсберг

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-02.jpg

Кремаст сендвич со 200g пилешко месо + 4 лажици мајонез + 100g чедар сирење

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-03.jpg

Парчиња леб + моцарела + маслинки +  домати + маслиново масло + босилек

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-04.jpg

Парчиња леб + туна конзерва + варено јајце + павлака + зелена салата + домати

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-05.jpg

Солен кроасан + крем сирење + чаден лосос + зелена салата

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-06.jpg

Бел леб + зелена салата + домат + пржена сланина + кисели краставички + мајонез

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-07.jpg

Парчиња леб наполнети со шунка + кашкавал по желба + малку пиперка + кисели краставички

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-08.jpg

Парчиња тостиран леб + изгмечено авокадо + чаден лосос + малку лимон + варено јајце

brzinski-sendvici-koi-moze-da-gi-ponesete-na-rabota-09.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 посни салати за сечиј вкус и џеб Ако сакате бадниковата вечера да ви помине полесно и посвежо, покрај неопходните...
Импровизирана Цезар салата во домашни услови - подеднакво вкусна како во ресторан Доколку ви недостасува да нарачате сочна Цезар салата со фантастичен дресинг и к...
Вкусно мезе за гледање фудбал: Ролат од багет полнет со пилешко и пармезан Овој рецепт одлично ќе ви дојде во престојниот период. Станува збор за вкусно ја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg