5 кујнски трикови кои ќе ви го променат готвењето

Потребно ви е многу време во кујната, само за да откриете како да ги зачувате шпагетите свежи, како да не ви претече водата од тенџерето или како уредно да ги подредите зачините?

5-kujnski-trikovi-koi-ke-vi-go-promenat-gotvenjeto-video-01.jpg

Овие 5 кујнски трикови се наменети за да ви ја олеснат работата, да бидете поефективни и полесно да воведете ред додека ги готвите омилените јадења.

Всушност, сите ќе посакате да ги пробате уште денес.

Прво изгледајте го видеото до крај, па дури тогаш подгответе го ручекот.

Би можело да ве интересира:

10 популарни јадења од целиот свет кои мора да ги пробате барем еднаш во животот Пржена риба со помфрит од Англија и пита со спанаќ, позната и како „spanakopita“...
10 кулинарски и домаќински трикови, со кои ќе си го скратите времето поминато во кујна Како најлесно да ја одвоите жолчката од јајцето, како најбрзо да ги измиете садо...
Кулинарски трикови од земјите од Блискиот Исток со кои ќе станете експерт во кујна Можете да направите вид туршија од лимони, супата од јогурт е вистински специјал...
Овошје што треба да го јадете почесто ако сакате да го симнете вишокот килограми Јагодите, праските и сливите се само дел од овошјето што може да ви помогне во б...
Корисни трикови како да откриете дали намирниците се свежи и вкусни или расипани и незрели Не го купувајте пилешкото месо ако има вода во амбалажата или ако има многу црве...
12 кујнски алатки и трикови од Французите, кои ќе им послужат на сите домаќини и домаќинки Француската кујна е една од најпрочуените во светот, а жителите нa оваа држава с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg