Што се случува со чизбургерот после 30 дена? (видео)

Сите го обожаваат вкусот на брзата храна и екои од нас со задоволство би го замениле домашно зготвениот ручек со чизбургер, помфрит и газиран пијалак.

sto-se-sluvuva-so-cizburgerot-posle-30-dena-video-01.jpg

Рестораните уживаат да зборуваат за својот квалитет и да се фалат со поседување на најдобриот бургер во градот.

Но, ова видео претставува закана за големите трговци на брзата храна како „McDonalds”, чиј промет значително би можел да се намали.

Повеќето сендвичи кои се снимени и тестирани не можат да се пронајдат на нашиот пазар, но сепак крајниот резултат е интересен.

Еве како „стареат“ чизбургерите:

Би можело да ве интересира:

8 трикови како да ги навикнете децата на здрава храна (без тантруми и плачење) Не ги наградувајте со грицки и слатки, но немојте ни да им ги забраните – како н...
Најчестите грешки при готвење со Air Fryer (со кои го уништувате апаратот) Апаратот нема доволно проток на воздух, внатре ставате влажна храна и не го чист...
8 промени во кујната кои ќе ви помогнат да јадете помалку (и да ги изгубите вишокот килограми) Честопати е тешко да откриеме колку сме гладни, па се ориентираме спор...
Храна која треба да ја избегувате во лето – предизвикува да се потите повеќе Секогаш кога телото се обидува да свари тешка храна, потењето се зголемува. Колк...
10 популарни јадења од целиот свет кои мора да ги пробате барем еднаш во животот Пржена риба со помфрит од Англија и пита со спанаќ, позната и како „spanakopita“...
10 кулинарски грешки со кои ги уништувате здравите состојки на храната Сите знаат дека кога медот ќе се изложи на топлина ги губи своите здрави состојк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg