Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како да исчистите калинка за 1 минута? (видео)

Калинката е еден од највкусните есенски плодови. Но, кога помислувате колку тешко ви оди да ги извадите сите сочни црвени зрна, некако брзо се откажувате.

izvadete-gi-zrncata-od-kalinkata-samo-za-1-minuta-video-01

Сепак, не би требало да се остави нешто толку вкусно и здраво. Постојат неколку начини на кои може да ја излупите, а ова е еден од најлесните.

Со овој брз трик сите зрна ќе ги имате во чинија за само 1 минута. Пробајте!

Би можело да ве интересира:

Кулинарски трикови што не ги знаат ниту најискусните домаќинки Сте размислиле ли некогаш како лесно и брзо можете херметички да ги затворите пл...
Овошје што треба да го јадете почесто ако сакате да го симнете вишокот килограми Јагодите, праските и сливите се само дел од овошјето што може да ви помогне во б...
8 продукти кои (најчесто) ги миеме погрешно Дали знаете како правилно се мие зелката? Или пак, јаболката? Прочитајте дали ја...
Зошто не треба повторно да ја користите кремата за заштита од сонце од минатата година? Tоплите зраци на сонцето нè поттикнуваат да се препуштиме на активности на отвор...
Храна која треба да ја избегувате во лето – предизвикува да се потите повеќе Секогаш кога телото се обидува да свари тешка храна, потењето се зголемува. Колк...
8 промени во кујната кои ќе ви помогнат да јадете помалку (и да ги изгубите вишокот килограми) Честопати е тешко да откриеме колку сме гладни, па се ориентираме спор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg