Како да ги излупите пиперките за ајвар без да си ги извалкате рацете? (видео)


Како да ги излупите пиперките за ајвар без да си ги извалкате рацете? (видео)

Како што завршува септември, така почнува да се чувствува мирисот на печени пиперки. Ако и вие сте вредни домаќини кои секоја година подготвуваат домашен ајвар, вреди да го откриете и запаметите овој трик.

kako-da-gi-izlupite-piperkite-za-ajvar-bez-da-si-gi-izvalkate-racete-video-01.jpg

Никогаш не е предоцна за да научите како да си го олесните правењето зимница.

Затоа, оваа година откако ќе ги испечете пиперките, ставете ги во хартиени кеси. Не пластични, туку хартиени.

Би можело да ве интересира:

Рацете се вашиот прибор за јадење? Што кажува тоа за вас? Можеби бонтонот нè учи дека треба да јадеме со прибор за јадење, но зошто би го ...
Водич од 15 чекори: Како да се храните здраво додека сте на патување? За време на патувањата и одморите, ретко кој успева да се придржува до здрав нач...
Грицки кои можете да ги консумирате без грижа на совест Иако можеби веќе сте се потрудиле околу здравиот и нутиритвен појадок и ручек, в...