Што да јадете додека сте позитивни на ковид и по прележување?

Кога корона вирусот ќе го нападне организмот, најдобро е силата да си ја вратите преку соодветна исхрана.

sto-da-jadete-dodeka-ste-pozitivni-an-kovid-i-po-prelezuvanje-001.jpg

При закрепнување од ковид, најважно е да ги слушате советите на лекарите и ако прележувате во домашни услови, повеќе да одмарате и да ја прилагодите исхраната.

Болката во грлото можете да ја намалите со редовно пиење чај или друг топол пијалак кој ќе го олесни овој симптом. Хидратацијата е особено значајна и за оние кои ќе имаат мачнини со цревата и стомакот, како и болка во мускулите или температура.

Мачнината и затнатиот нос, како и нагонот за повраќање, можат да се намалат со вода, сокови и вода со лимон и мед.

sto-da-jadete-dodeka-ste-pozitivni-an-kovid-i-po-prelezuvanje-001.jpg

Обично заболените од ковид немаат голем апетит, па најдобро е да се задржат на мека храна и едноставни јадења како чорби, супи, сварено млеко, јогурт, печено пилешко, јајца, во мали количини.

Пациентот не смее да гладува, односно препорачливо е да внесува намирници богати со протеини, како грав или леќа.

Природните извори на витамини исто така се препорачуваат, односно масната риба и печурките поради витаминот Д, цитрусните овошја и киселата зелка поради витаминот Ц и пробиотските дејства.

sto-da-jadete-dodeka-ste-pozitivni-an-kovid-i-po-prelezuvanje-3.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Чести грешки во готвењето што целосно го менуваат вкусот на храната без да знаете Дали имате навика да го варите зеленчукот предолго? А, дали воопшто го миете со ...
Едноставни совети со кои ќе ги претворите готовите смеси за торти во вистински специјалитет Заменето го маслото со путер, додајте јајце плус и наместо вода, ставете млеко. ...
Грешки во кујна со кои несвесно го расипувате вкусот и на наједноставните рецепти Ако сакате оризот да свари како што треба, немојте да го кревате капакот од тенџ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg