Соседите за животот со Северина во иста зграда: „Постојано ѝ доаѓаат двајца мажи, напорно е да се живее до неа“

„Tаа ако сака нека биде ѕвезда 100 пати, но од неа не може да се живее. Дури зборуваше дека ние ја шпионирамe и им кажуваме на медиумите што прави, како нас да нè интересира тоа“ – се жалат соседите на хрватската пејачка Северина. Тие открија и кои двајца мажи се редовни посетители во нејзиниот дом, а и како се однесува со синот Александар.

sosedite-ja-ozboruvaat-severina-vo-mediumite-ne-se-zhivee-pokraj-nea-so-dusha-chekame-da-si-zamine-01.jpg

Хрватската пејачка Северина пред неколку години купила два стана во зграда во Загреб, што потоа одлучила да ги спои и да направи луксузен пентхаус од 300 метри квадратни со големи прозорци и балкони, од каде има прекрасен поглед на градот.

Неодамна зградата добила и нова фасада, но нејзините соседи се жалат и велат дека воопшто не се среќни што најпозната хрватска пејачка им е сосетка.

sosedite-ja-ozboruvaat-severina-vo-mediumite-ne-se-zhivee-pokraj-nea-so-dusha-chekame-da-si-zamine-02.jpg

Според Kurir.rs, соседите се незадоволни затоа што во текот на изминатата година, пејачката одлучила целосно да го реновира и да го преуреди станот.

Таа во целост го извадила стариот мебел, па купила нов, ставала нови врати, прозорци и ролетни.

„Сето тоа премногу се одложи, а од бучавата и од работниците што постојано се менуваа, не можевме да живееме со месеци“ – се жалат соседите.

sosedite-ja-ozboruvaat-severina-vo-mediumite-ne-se-zhivee-pokraj-nea-so-dusha-chekame-da-si-zamine-03.jpg

Друг сосед што живее во зградата наспроти онаа на Северина исто така нема пофални зборови за пејачката.

„Ма таа ако сака нека биде ѕвезда 100 пати, но од неа не може да се живее. Како да се крие од сите и не разговара со никој од соседите. Ретко излегува од станот и најчесто е затворена.

Дури зборуваше дека ние ја шпионирамe и им кажуваме на медиумите што прави, како нас да нè интересира тоа. Еден сосед дури и го гаѓаше со јајца“ – вели тој.

sosedite-ja-ozboruvaat-severina-vo-mediumite-ne-se-zhivee-pokraj-nea-so-dusha-chekame-da-si-zamine-04.jpg

Соседот раскажува дека кога слушнале дека пејачката ќе се сели и бара нова куќа во Самобор, сите биле пресреќни, за потоа да се разочараат кога ништо не се остварило од тоа.

sosedite-ja-ozboruvaat-severina-vo-mediumite-ne-se-zhivee-pokraj-nea-so-dusha-chekame-da-si-zamine-05.jpg

Тој открива дека на Северина постојано на гости ѝ доаѓаат мајка ѝ Ана и внуката Миа, а постојано се тука и нејзиниот менаџер Томица Петровиќ и композиторот Филип Милетиќ, додека кога синот Александар е кај неа тие двајца или постојано се дома или некаде патуваат заедно.

„Се гледа дека е многу врзана за него. Додека беше омажена, Игор постојано престојуваше кај неа во станот додека беше овде. Еден пријател од нејзината зграда ми кажа дека слушнал страшна расправија со Игор и викање од нејзиниот стан, по што тој по неколку часа си ги собра сопствените работи од станот и со замина. Оттогаш никој повеќе не го виде, а потоа слушнав дека се развеле“ – вели соседот.

sosedite-ja-ozboruvaat-severina-vo-mediumite-ne-se-zhivee-pokraj-nea-so-dusha-chekame-da-si-zamine-06.jpg

Освен луксузниот пентхаус во Загреб, Северина има и стан во Сплит на самиот брег на морето, во населбата Жњан, која важи за еден од најскапите делови на родното место на пејачката, каде свои станови имаат и други познати личности.

sosedite-ja-ozboruvaat-severina-vo-mediumite-ne-se-zhivee-pokraj-nea-so-dusha-chekame-da-si-zamine-07.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Северина доживеа незгода на сцена - се сопна и падна среде настап (видео) Северина во кусо фустанче и високи потпетици, среде динамичен настап во Загреб, ...
„Била 5 месеци во кома откако ме родила“ – Северина сподели видео од фотосесија со мајка ѝ „Пет месеци била во кома откако се породила со мене, но вели дека вредело“ – нап...
Мајка ѝ на Северина само еднаш се огласи за Милан Поповиќ: „Користи КГБ методи кон ќерка ми – ме бол... „Од каде му е правото 10 години непристојно да го валка името на мојата ќерка, м...
Ведрана Рудан саркастично за Северина: „Навлекла бабата панталони и се дрзнала да се однесува како м... „Северина не разбира дека ние што ги добивме децата кога ги оде*авме сопрузите н...
„Вештаците треба да утврдат дали користи дроги“ - Зошто Милан Поповиќ ѝ го одзеде синот на Северина? „Северина не го остави само еднаш детето без надзор, па да ѝ се прогледа низ прс...
Северина во солзи пред публиката - Не можеше да ја испее песната посветена на синот (видео) „Моја обврска, моја должност беше да станам, да се облечам, да се нашминкам, да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg