Се венчаа Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ, во домот на Цеца и во присуство на најблиските

Првите фотки од тајната венчавка на Анастасија и Немања ги објави Вељко. Цеца е пресреќна што ќерка ѝ конечно застана пред матичар.

se-venchaa-anastasija-razhnatovikj-i-nemanja-gudelj-vo-domot-na-ceca-i-vo-prisustvo-na-najbliskite-01.jpg

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, минатата година стапи во црковен брак со нејзиниот сопруг Немања Гудељ во Севиља во Шпанија, а денес (28.05) тие двајца стапиле и во граѓански брак пред матичар.

Како што соопштуваат српските медиуми, свадбата на Анстасија и Немања се одржала во најголема тајност во семејниот дом на пејачката, а присуствувале само најблиските членови на семејството.

Првите фотографии ги објави братот на Анастасија, Вељко, и на нив се гледа дека младата пејачка за оваа пригода се одлучила за едноставен бел сатенски фустан, додека младоженецот избрал бела маичка и црни панталони.

se-venchaa-anastasija-razhnatovikj-i-nemanja-gudelj-vo-domot-na-ceca-i-vo-prisustvo-na-najbliskite-02.jpg

Познато е дека на церемонијата присуствувале и членовите на семејството на Немања, а кум од страната на Анастасија бил нејзиниот најдобар пријател Љубомир Тозев, додека од страната на Немања бил неговиот пријател Горан Телебак.

„Сите сме пресреќни и многу се радувавме на овој ден!

Сакам сите да се сакаат и да се почитуваат, а сѐ што ќе им донесе животот да го поминуваат со љубов“ – изјави Цеца за blic.rs.

se-venchaa-anastasija-razhnatovikj-i-nemanja-gudelj-vo-domot-na-ceca-i-vo-prisustvo-na-najbliskite-03.jpg

За потсетување, Анастасија и Немања минатата година на 14-ти јули направија тајна црковна венчавка во Севиља, а стапувањето во граѓански брак го одложија за подоцна.

se-venchaa-anastasija-razhnatovikj-i-nemanja-gudelj-vo-domot-na-ceca-i-vo-prisustvo-na-najbliskite-04.jpg

Инаку, ова е втора веселба во домот на Цеца во период од околу две недели.

Тие на 15-ти мај го прославија раѓањето на третиот син на Вељко, Исаија.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се венчаа Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ во Шпанија - изгравирани бурми, бел романтичен фустан... По помалку од еден месец од свршувачката, пејачката и фудбалерот си ветија љубов...
Цеца и Теа Таировиќ ги кренаа на нозе гостите на Светски ромски бал во Скопје (видео) Вистинската забава на Светски ромски бал 2024 почна со настапот на Теа Таировиќ ...
Српски пејачи кои биле уапсени (и завршиле во притвор) Теа Таировиќ била фатена со непријавени пари, Раста со дрога, а Бора Чорба обива...
Вељко и Богдана добија трет син - ако имаат четврто, ќе им биде последно „Слава му на Бога. Ми се роди третиот син, Исаија“, напиша синот на Цеца на Инст...
Што знаеме за првата сопруга на Огњен Амиџиќ – Таа го запросила, ретко се појавувал со неа во јавнос... „Првиот пат стапив во брак затоа што мислев дека така треба, а не затоа што бев ...
Цеца за Анастасија: „Разбирам зошто не си доаѓа, најголемата болка годинава ја доживеав заради неа“ „Годината беше шаренолика. Имав многу успешни концерти, многу радости, среќа, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg