Марија Шерифовиќ на првиот одмор со синот Марио: Со неа зела дадилка и стоматолог

„Добредојдовте Марија и Марио“ – пишуваше на балоните со кои персоналот во луксузниот хотел ја пречека српската пејачка и нејзиниот син. Марија Шерифовиќ со себе на одмор понесе цел тим луѓе, а секој миг од одморот го документираше во забавно видео.

so-nea-zela-dadilka-i-zabarka-marija-sherifovikj-na-prviot-odmor-so-sinot-mario-01.jpg

Српската пејачка Марија Шерифовиќ тргна на заслужен одмор, а заедно со неа е и синот Марио, кого го доби во декември минатата година со помош на сурогат мајка.

Пејачката на својот Јутјуб канал објави подолго видео во кое покажа како изгледа првиот одмор на Марио.

so-nea-zela-dadilka-i-zabarka-marija-sherifovikj-na-prviot-odmor-so-sinot-mario-12.jpg

Како што вели, со нив заедно е и дадилката на малиот Марио, но и нејзината заболекарка.

„Сега се собравме сите, а единствената личност што ми треба покрај Марио и неговата дадилка е и мојата заболекарка, па ако ми испаднат протезите да не морам да одам назад во Белград“ – вели таа во видеото.

so-nea-zela-dadilka-i-zabarka-marija-sherifovikj-na-prviot-odmor-so-sinot-mario-09.jpg

Марија се пофали дека патувањето со авион поминувало добро, со оглед на тоа што ова е трето патување на Марио во авион.

„Откако бев под стрес додека се враќавме од САД, па потоа следуваше патување во Дубаи и сега ова ни е третпат. Но, сѐ некако ми се чини дека ни е сѐ помалку стресно“ – вели Марија.

so-nea-zela-dadilka-i-zabarka-marija-sherifovikj-na-prviot-odmor-so-sinot-mario-03.jpg

Марија и Марио се сместија во луксузен хотел во Црна Гора, а како што покажа пејачката во видеото, персоналот во хотелот се потрудил да им обезбеди пријатен пречек.

Во собата имало и мало креветче за бебето, а до него биле закачени златни и бели балони на кои пишува:

„Добредојдовте Марија и Марио!“

so-nea-zela-dadilka-i-zabarka-marija-sherifovikj-na-prviot-odmor-so-sinot-mario-05.jpg

so-nea-zela-dadilka-i-zabarka-marija-sherifovikj-na-prviot-odmor-so-sinot-mario-04.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Марија Шерифовиќ објави песна посветена на синот Марио: „Ја пишував додека сонував за него“ Само неколку дена откако стана мајка, Марија Шерифовиќ ја објави првата песна шт...
Марија Шерифовиќ покажа како изгледал патот со синот од САД до дома: „Најстресното искуство во мојот... „Засега сѐ оди лесно, но мора да кажам дека ова ми е најстресниот ден во животот...
Марија Шерифовиќ објасни зошто не сака второ дете: „Кога синот ќе има 20, јас ќе имам 60 години“ „Јас не се сеќавам на семејни летувања и зимувања. Кога бев мала, мајка ми по 3 ...
Први фотки од синчето на Марија Шерифовиќ – го држи во прегратка и го шета на плажа Во костим за капење и маица, Марија Шерифовиќ го прегрнува и нишка своето синче ...
Огромни маскоти како лав и жирафа, торта со мече – Бајковит прв роденден на синот на Марија Микиќ Српската пејачка Марија Микиќ со второто дете остана бремена само еден месец по ...
Татко ѝ е милионер, студирала глума – Која е Марија Балабан, девојката на Раста? „Има милиони, но сепак е скромна. Долго чекав да запознаам жена која е сосема по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg