Ноле и Јелена Ѓоковиќ слават 10 години брак: Тенисерот ѝ посвети љубовна песна на сопругата (видео)

„10 години сме како едно, ќе те сакам засекогаш“: Ноле ѝ посвети љубовна песна на сопругата Јелена за да ја прослави 10-годишнината од бракот.

nole-i-jelena-gjokovikj-slavat-10-godini-brak-teniserot-i-posveti-ljubovna-pesna-na-soprugata-video-01.jpg

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, денес (10.07) слават 10 години во брак.

За да го одбележи јубилејот, славниот тенисер на својата сакана сопруга ѝ напиша љубовна песна, а на Инстаграм објави видео во кое спои нивни стари фотографии и видеа, па направи мала ретроспектива на нивната љубов.

На фотките се прикажани дел од нивните патувања, домашни прослави, една од првите заеднички фотки, уште од времето кога биле тинејџери, но и едно кратко видео на кое се прегрнати на тениски терен со ќерката Тара и синот Стефан.

Песната на Новак предизвика бројни коментари, а освен честитките за десетгодишнината, фановите му пишуваат дека не знаеле дека е толку романтичен.

nole-i-jelena-gjokovikj-slavat-10-godini-brak-teniserot-i-posveti-ljubovna-pesna-na-soprugata-video-02.jpg

Прочитајте ја љубовната песна на Новак:

„Десет години радост,
Десет години соништа,
Десет години како острови,
Десет години како потоци.

Десет години како родители,
Десет години сме како едно,
Десет години танцување,
Десет години забава.

Десет години јога,
Десет години се протегаме,
Десет години со кучиња,
Десет години брканици со нив.

Десет години летање,
Десет години на море,
Десет години покрај тебе,
Најдобриот дел од мене.

Десет години тенис,
Десет години топчиња,
Десет години триумфи,
Десет години со падови.

Десет години како соиграчи,
Десет години заедно,
Десет години Јелена,
Те сакам засекогаш.

Те сакам“ - напиша Новак.

Погледнете го видеото:

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Ѓоковиќ во кул комбинација и накит од 4.000 евра издоминира во Скопје: Се дружеше со Македонц... Јелена Ѓоковиќ во Скопје беше облечена во циклама панталони со висок струк и кош...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Јелена ќе ја добие вилата со гардеробер од 250m2, а Душко становите – Детали за разводот на Карлеуша... Во луксузната вила сега живеат само куќните помошнички и кучињата на Јелена Карл...
Таткото на Новак Ѓоковиќ: „Долго време криевме една тајна од Новак - тоа се одрази врз моето здравје... „Имав сепса на крвта, вода во белите дробови, гнојни апцеси и две бактерии. Докт...
Првата сопруга го остави за 15 години помлад стјуард, втората му го зема станот: Бурниот љубовен жив... Српскиот актер Бранислав Лечиќ, во изминатите години беше во фокусот на јавноста...
Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg