Јелена Карлеуша: „Душко е човек кој никогаш не изневерил, ниту понижил, а трпи напади поради мене“


Јелена Карлеуша: „Душко е човек кој никогаш не изневерил, ниту понижил, а трпи напади поради мене“

Јелена Карлеуша како лавица го брани својот сопруг и тврди дека тој не ја изневерува: „Тие што пишуваат за тебе, на колена треба да клекнат колку ти се недостојни.“

jelena-karleusha-dushko-e-chovek-koj-nikogash-ne-izneveril-nitu-ponizhil-a-trpi-napadi-poradi-mene-01.jpg

Во последно време постојано се шират гласини дека фудбалерот Душко Тошиќ ја изневерува својата сопруга Јелена Карлеуша.

По повод сите пишувања Јелена објави заедничка фотографија од нив, направена за време на вечера со пријатели во Истанбул, и напиша:

„На здравје за добриот, чесен, нерасипан човек покрај мене, татко на две ќерки кои неизмерно ги сака, за големиот спортист.

На здравје за човекот кој никогаш не изневерил, понижил или посрамотил. НИКОГО. НИКОГАШ.

Човек без ниту една дамка, кој за жал трпи најстрашни напади од „болесниците“ во таблоидите. ПОРАДИ МЕНЕ. Поточно поради нивната болна омраза кон мене.

Имам потреба да напишам: ТЕБЕ ДУШКО НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ТИ ФРЛИ ДАМКА, не постои таква „багра“, со такви зли намери и такви лаги кои можат да осквернават добар човек и неговото семејство. Неизмерно ми е жал што таа „багра“ ти го споменува името... Затоа што на колена треба да клекнат колку ти се недостојни.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Заедно беа од далечната '97-ма и не застанаа пред олтар – Љубовта на Петар Грашо и Данијела Мартинов... Веста за разделбата помеѓу хрватските поп-ѕвезди Петар Грашо (45) и Данијела Мар...
„За 60 секунди бев облечена и надвор“ – Јелена Јованова за силниот земјотрес кој ја погоди Хрватска ... „За 60 секунди бев облечена и веќе надвор. Минатиот пат ми требаа 180. Напредок!...
Велигденската магија во домот на Јелена Карлеуша - јajца со нејзините иницијали, зајак колку неа (фо... Кич и претерано или вистинска велигденска бајка? Празничната атмосфера и раскошн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg