Сопругата на Тарик Филиповиќ во петтата деценија изгледа како 20-годишна девојка (фото)


Сопругата на Тарик Филиповиќ во петтата деценија изгледа како 20-годишна девојка (фото)

Тарик Филиповиќ е босанско-хрватски актер и ТВ презентер. По неговиот деби-настап во 1985 година на театарската сцена, Тарик глумел во над 800 претстави досега. На нашата јавност ѝ е најпознат како водител на хрватската верзија квизот „Кој сака да биде милионер“, а го водеше и квизот „Потера“.

Soprugata-na-Tarik-Filipovic-01.jpg

49-годишниот актер роден во Зеница (БиХ) секогаш плени со својот шарм и неверојатна харизма, а неговата сопруга не заостанува многу зад него. Тој се оженил со Лејла Филиповиќ во 2007 година.

Лејла (тогаш Шеховиќ) пак ќе остане запаметена по еден немил скандал што ѝ се случил откако ја избрале за Мис на Хрватска во 1998 година.

5 дена подоцна гласањето било прогласено за нерегуларно, со што ѝ ја одзеле круната. Таа воедно се нашла и во центарот на вниманието откако дознала дека сопругот од првиот брак ја изневерува, по што се развела.

Интересно е што Лејла и Тарик се виделе само 3 пати пред да ја започнат љубовната врска, но очигледно тоа не било пресудно за квалитетот и долготрајноста на љубовта.

Тој изјавил дека никогаш не сонувал дека ќе се вљуби во жена која веќе има дете, но не му било битно дали Лејла има едно или пет деца, таа секако е љубовта на неговиот живот.

Нејзиниот син од првиот брак, Дино, го подготвил за доаѓањето на нивното прво заедничко дете со Лејла, Арман.

45-годишната несудена мисица во својата петта деценија изгледа одлично.

Погледнете ја прекрасната сопруга на Тарик Филиповиќ:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мажествен и непрепознатлив – како изгледа Азис, бугарската ѕвезда која шокираше со ексцентричниот из... Неговото целосно име е Васил Тројанов Бојанов, но сите го знаеме едноставно како...
Ќерката на Дино Дворник го живее својот совршен живот – Ела е успешна инфлуенсерка, сакана сопруга и... На јавноста ѝ е позната како ќерка на хрватскиот музичар Дино Дворник и внука на...
Тежеше дури 100 kg и успеа да се преполови – кои се тајните за слабеење на Ана Николиќ? (фото) Српската пејачка Ана Николиќ има 42 години, а изгледа подобро од кога било. Во и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg