Запознајте го најзгодниот доктор од Белград, кој постојано добива непристојни понуди (фото)


Запознајте го најзгодниот доктор од Белград, кој постојано добива непристојни понуди (фото)

Естетскиот хирург Василије Вујовиќ (32) неофицијално е прогласен за најзгоден хирург во светот, а е роден и живее во Белград. Тој постојано добива непристојни предлози од девојки, но сè уште не ја нашол сродната душа.

zapoznajte-go-najzgodniot-doktor-od-belgrad-koj-postojano-dobiva-nepristojni-ponudi-01.jpg

За овој естетски хирург пишуваше и DailyMail во 2017-тата година, а според британскиот медиум, лекарот од Србија е „најзгоден хирург во светот“. Тој е специјалист за реконструктивна и естетска хирургија, а на социјалните мрежи често објавува фотографии од она што го работи, но и фотографии од себеси.

Тој во моментов на Инстаграм има 208.000 следбеници, што ја следат неговата работа, а го следат и него. Меѓу големиот број фотографии од естетските операции што тој ги направил ќе најдете и низа фотографии од него во теретана, на планинарење, селфи фотографии, а жените просто не можат да се одлучат на која фотографија изгледа подобро.  

Тој во една пригода пред неколку години изјави дека неговиот добар физички изглед во голема мера му предизвикува проблеми во работата:

„Имав проблеми поради добриот изглед, но морав да се научам како да се справувам со тоа. Најважно е да знаете што правите, особено во професија како мојата. Не сакам агресивни девојки. Сакам љубезни девојки. Сакам девојката да биде интересна, забавна и да има смисла за хумор. Не ми е важен физичкиот изглед. Сакам да бидам со таква жена“ – рече тој.

Според него естетската хирургија е многу повеќе од силикони и разубавување. Како што вели таа се работи кај луѓе што имаат одредени аномалии, им недостасува дел од телото како последица на изгореници или рак на кожата.

Иако како што призна и самиот тој неодамна за магазинот Story, неговиот Инстаграм профил е преполн со непристојни понуди од девојки, тој сè уште не ја пронашол сопствената сродна душа. Како што вели, во моментов „не е зафатен“. Тврди дека себеси не се гледа како многу згоден, како што вели, има и позгодни од него, но најверојатно не се фотографираат.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

Прочитајте и Згодни доктори заради кои нема да сакате да пропуштите преглед

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Северина со трогателна исповед за таткото на нејзиниот син: „Не жали што го напуштив, туку што ме за... „Откако се омажив за Игор, таткото на мојот син има покренато над 60 обвиненија,...
„Паѓа“ на постари девојки - Факти за српскиот актер кој маестрално го одглуми Тома Здравковиќ Бил во врска со 18 години повозрасна колешка, повлечен е како личност, а идеално...
Годините не се пречка за ништо: Баба Драгица (69) од Србија стана хит на Инстаграм Со одличен хумор, искреност и ведрина, баба Драгица за кусо време стекна 42.000 ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg