Анастасија Ражнатовиќ, по 5 години врска и стан од 750.00 евра, се раздели со партнерот: „Му посакувам сè најдобро“

„Медиумите очекуваат кога некој е долго во врска и ќе се раздели дека постои некоја бомбастична причина за тоа, но ние едноставно разговаравме смирено и дојдовме до заклучок да се разделиме...“, вели Анастасија Ражнатовиќ која додава дека децата бараат одрекување и одговорност и ќе го остави тоа за подоцна во животот.

anastasija-razhnatovikj-po-5-godini-vrska-i-stan-od-750-00-evra-se-razdeli-so-partnerot-mu-posakuvam-se-najdobro-01.jpgфото: Инстаграм Анастасија Ражнатовиќ

Aнастасија Ражнатовиќ (23) гостуваше во емисијата Амиџи шоу, каде за првпат проговори за разделбата со бизнисменот Ѓорѓе Кулиќ, со кого 5 години беше во врска, а извесен период дури и живееја заедно во луксузен стан-дуплекс во Белград, според пишувањата во српските медиуми со вредност од 750.000 евра.

По разделбата, Анастасија се врати во домот кај нејзината мајка Цеца.

На тема нивната разделба таа за првпат проговори во Амиџи шоу:

„Никој не знае што носи денот и ноќта. Медиумите очекуваат кога некој е долго во врска и ќе се раздели дека постои некоја бомбастична причина за тоа, но ние едноставно разговаравме смирено и дојдовме до заклучок да се разделиме.

Му посакувам сè најдобро во животот. И сметам дека и мене и него нè чека некоја голема среќа. Останавме во добри односи.“

Таа проговори и за својот внук, односно синчето на нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ (25).

„Како тетка се снаоѓам фино, но можам да кажам дека уште не сум подготвена за деца. Јас го сакам најмногу на светот мојот внук и сакам да минувам време со него, но не сум подготвена за улогата за мајка.

Многу одрекување е тоа, многу одговорност... Мислам дека ќе го оставам тоа за подоцна.“

https://www.instagram.com/p/CYZKpMmMaxU/

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Анастасија Ражнатовиќ доби букет од 101 роза за 6 месеци врска + објави први фотки со дечкото кај ко... „Врската не е на далечина, јас често сум во Шпанија, доаѓам во Србија кога имам ...
Моќна објава на Босанка: „Не сте доктори. Не сте нутриционисти. Не сте психолози.“ „Ако некому му е тешко, можете да сослушате, да насмеете, да прегрнете, да напра...
Анастасија Ражнатовиќ навива за дечкото, Драган Бјелогрлиќ со синот: Српската естрада на трибините в... Анастасија Ражнатовиќ од трибините навиваше за нејзиниот дечко Немања Гудељ, а м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg