Емина Јаховиќ се огласи за првпат по венчавката на бившиот Мустафа Сандал со 19 години помладата девојка

„Најмалку 3 години без вистински одмор. Ова лето одлучив да се исклучам од сè, вклучувајќи ја и работата, токсичните врски, непотребните главоболки, непотребните луѓе, апсолутно од секоја непотребна работа...“, ја започнува Емина Јаховиќ својата емотивна исповед, додека ужива на море со синовите и мајка ѝ, кратко откако Мустафа Сандал имаше венчавка во Рим.

emina-jahovikj-se-oglasi-za-prvpat-po-venchavkata-na-bivshiot-mustafa-sandal-so-19-godini-pomladata-devojka-01.jpg

Емина Јаховиќ периодов е на одмор во малото турско гратче Göcek со синовите, мајка ѝ и други членови на семејството, додека Мустафа Сандал (52), нејзиниот поранешен сопруг и таткото на нејзините деца, правеше регистрација со 19-години помладата девојка во Рим.

Емина објави фотографија од себе на плажа и во описот напиша:

„Најмалку 3 години без вистински одмор.

Ова лето одлучив да се исклучам од сè, вклучувајќи ја и работата, токсичните врски, непотребните главоболки, непотребните луѓе, апсолутно од секоја непотребна работа.

Среќна сум што напишав неверојатен музички албум, кога бев инспирирана за тоа. Песните се готови и полни со емоции, кои морав да ги исфрлам од себе.
Не беше лесно, но беше магично за мене да го уловам тој миг и да го транформирам во зборови и да звучи добро.

Созреав, научив многу. Сега само сакам да си пронајдам духовен мир, или да речеме смиреност пред бурата од овој неверојатен музички проект, кој бара внимание и креативност.

Па, бидејќи многу од вас ме прашуваат – кога албум, кога концерт?

Верувајте ми, се подготвувам за тоа, психички и физички за да можам да донесам експлозија од енергија. Никогаш не се шегувам кога станува збор за музиката, но на секој уметник му е потребно време за да го даде најдоброто од себе.
Мислам дека сега успеав во тоа.

Ајде да го славиме животот и да бидеме благодарни за сè што имаме или немаме.
Универзумот работи за нас, никогаш против нас.
Ве сакам сите.“

Eмина со мајка ѝ:

Повеќе фотографии од неа:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Српски политичар на 67 години очекува дете со својата 36 години помлада сопруга (фото) Таа го запросила на неговиот 60-ти роденден, а сега, по 6 години брак, парот го ...
Eдна од најатрактивните жени во регионот на 59 години е поим за сексапил на плажа во Охрид (фото) Српската актерка Лидија Вукичевиќ е една од најатрактивните жени во регионот, а ...
Топлес издание, 4 години помлад сопруг – Која е Тијана, десната рака на Огњен Амиџиќ? Убавицата од „Амиџи Шоу“ има 30 години и во брак е со српскиот фудбалер Михаило ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg