Тато дојде со приватен авион подоцна од гостите, тематска забава со еднорози – Ќерката на Раста и Ана Николиќ прослави 5-ти роденден (фото)

Раста и Ана Николиќ приредија тематска забава со еднорози и магионичар за 5-иот роденден на нивната ќерка Тара, на која Раста задоцни и дојде со приватен авион од Црна Гора, а на фотките стојат разделени со Ана, која во минатото му го изгреба автомобилот и ги следеа низа скандали. 

rasta-od-crna-gora-so-avion-na-rodendenot-na-kjerkata-tara-tematska-zabava-so-ednorozi-torta-i-magionichar-01.jpg

Раста и Ана Николиќ вчера (03.08.) приредија роденденска забава за 5-иот роденден на нивната ќерка Тара, а според пишувањата во српските медиуми раперот пристигнал подоцна од гостите.

rasta-od-crna-gora-so-avion-na-rodendenot-na-kjerkata-tara-tematska-zabava-so-ednorozi-torta-i-magionichar-02.jpg

Најверојатно доцнењето се должи на тоа што претходниот ден имал настап во Црна Гора, а како што може да се види од објавите на Инстаграм Стори, тој со приватен авион се упатил во главниот град на Србија каде се одржувала роденденската забава.  

rasta-od-crna-gora-so-avion-na-rodendenot-na-kjerkata-tara-tematska-zabava-so-ednorozi-torta-i-magionichar-03.jpg

Од објавените видеа може да се забележи дека тој и Ана Николиќ не штеделе на прославата на роденденот, па така за присутните дечиња приредија тематска забава со еднорози, со маскота во костум од еднорог, разнобојна торта на три ката и голем број шарени балони.

rasta-od-crna-gora-so-avion-na-rodendenot-na-kjerkata-tara-tematska-zabava-so-ednorozi-torta-i-magionichar-07.jpg

Дополнително, дечињата уживаа во точката приредена од магионичарот.

rasta-od-crna-gora-so-avion-na-rodendenot-na-kjerkata-tara-tematska-zabava-so-ednorozi-torta-i-magionichar-08.jpg

Раста сподели уште две фотографии на кои се гледа како ја држи во раце својата ќерка, а тој и Ана Николиќ заедно се фотографираа со присутните гости на забавата.

rasta-od-crna-gora-so-avion-na-rodendenot-na-kjerkata-tara-tematska-zabava-so-ednorozi-torta-i-magionichar-05.jpg

Забележително е дека Ана и Раста не стојат еден до друг на фотографијата.

rasta-od-crna-gora-so-avion-na-rodendenot-na-kjerkata-tara-tematska-zabava-so-ednorozi-torta-i-magionichar-06.jpg

Прочитајте и Факти за Раста - бившата сопруга Ана Николиќ со клуч му го уништи автомобилот, важи за српски крал на „Auto-Tune“ музиката

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ивана Кораб, една од најубавите Србинки, симна 22kg само 3 месеци по породувањето: „Имам уште сало и... Една од најубавите Србинки, Ивана Кораб, објави видео од плажа во бикини, и пока...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Видео кое го згрози регионот: Босанскиот рапер Буба Корели ја влече девојката за коса на улица + сит... „Се надевам дека ова го гледаат девојчиња и жени кои одат на настапите на Буба К...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg