Бајковити фотки и видео од откривањето на полот на бебето на српската пејачка Марија Микиќ

Целото семејство облечено во бело го славеше откривањето на полот на приновата во семејството, а мигот го овековечија со бајковита фотосесија.

emotivno-video-od-otkrivanjeto-na-polot-na-bebeto-na-srpskata-pejachka-marija-mikjikj-01.jpg

Марија Микиќ (30) и нејзиниот вереник Јован Пантиќ ја добија ќерката Ѓурѓа, а само еден месец по породувањето таа повторно забремени.

Со својот сакан Јован и неговиот син од претходниот брак, Марија организираше мини забава за откривање на полот на нивното второ заедничко дете.

Облечени во бело со многу сини и розови балони, открија дека чекаат син.

„Ти си наш дар од Бога, едвај чекаме да те запознаеме“, напиша Марија во описот на видеото од откривање на полот.

emotivno-video-od-otkrivanjeto-na-polot-na-bebeto-na-srpskata-pejachka-marija-mikjikj-02.jpg

emotivno-video-od-otkrivanjeto-na-polot-na-bebeto-na-srpskata-pejachka-marija-mikjikj-03.jpg

emotivno-video-od-otkrivanjeto-na-polot-na-bebeto-na-srpskata-pejachka-marija-mikjikj-04.jpg

emotivno-video-od-otkrivanjeto-na-polot-na-bebeto-na-srpskata-pejachka-marija-mikjikj-05.jpg

emotivno-video-od-otkrivanjeto-na-polot-na-bebeto-na-srpskata-pejachka-marija-mikjikj-06.jpg

emotivno-video-od-otkrivanjeto-na-polot-na-bebeto-na-srpskata-pejachka-marija-mikjikj-07.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Си го промени личниот опис со операции, со сопругот е од 17 години: Факти за српската пејачка Маја Б... Како дете останала без татко, а додека пеела низ локали во Босна го запознала св...
Никола Роквиќ и сопругата Бојана Баровиќ го открија полот на третото дете на спектакуларен начин (ви... „Најважно е дека ни пристигнува здраво бебе“, напиша среќната сопруга на Никола ...
Фудбалер од Црвена Ѕвезда со шут го откри полот на бебето (видео) Фудбалерот Александар Драговиќ на крајот од чинот имаше дури и сина патика. Заба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg