Џејла Рамовиќ - поим за елеганција, нашите Два Бона - кул во дуксери: Спектакуларни модни изданија во бело на втората вечер од „MAC“

Од волуменозни креации како за Оскари и фустани кои зрачеа со елеганција, до спортски изданија и кул модни додатоци, атмосферата на сцената на белградската Штарк арена, со сите тие стајлинзи во бело, вчера наликуваше на светски настан од врвен ранг. Српската пејачка Ангелина дефинитивно се појави со највпечатливиот стајлинг...

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-01.jpg

Вчеравечер (26.01) се одржа втората вечер од најголемата музичка манифестација во регионот „Music Awards Ceremony“ (MAC) во Штарк арената во Белград.

Темата на првата вечер беше сите да бидат облечени во црно, додека на втората сите да бидат во бело и присутните навистина го испочитуваа овој дрес код и изгледаа светски.

Единствени наши претставници на втората вечер беа Два Бона, а на првата пак, нашата Каролина Гочева.

Два Бона се појавија во кул издание во бели дуксери и панталони, а потоа и настапија на сцената.

Од дами со елеганција се издвои Џејла Рамовиќ, која имаше класична бела креација, а меѓу највпечатливите беше Ангелина со волуменозната креација која нè потсети на модните експерименти на светските ѕвезди на Оскари и настани од тој ранг.

Ја видовме и старата постава на групата „Hurricane“, a најемотивен говор, дури со солзи, одржа Теодора Џехверовиќ, која изјави дека ѝ било сон да се најде на оваа сцена.

Модата на втората вечер од „MAC“:

Два Бона

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-05.jpg

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-dukseri-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-01.jpg

Џејла Рамовиќ

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-06.jpg

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-02_1.jpg

Милица Павловиќ

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-05_1.jpg

Теодора Џехверовиќ

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-04.jpg

Ангелина

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-03.jpg

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-001.jpg

Старата постава на „Hurricane“

djejla-ramovikj-poim-za-elegancija-nashite-dva-bona-kul-vo-trenerki-spektakularni-modni-izdanija-vo-belo-na-vtorata-vecher-od-mac-02.jpg

С. С. | Црнобело / фото: Инстаграм

Би можело да ве интересира:

Огњен Амиџиќ објави прва фотка од новородениот син: „Има коса како прваче“ Сакал на синот да му даде име што ќе биде единствено, па затоа се одлучил за име...
Првата сопруга го остави за 15 години помлад стјуард, втората му го зема станот: Бурниот љубовен жив... Српскиот актер Бранислав Лечиќ, во изминатите години беше во фокусот на јавноста...
„Знаев дека нема да победам“ – Бресквица искрена за изборот за песна за Евровизија, додека фановите ... „Мислев дека ќе бидам тажна, но не сум!“ – Бресквица за првпат имаше гостување п...
Сите мислеа дека е гола под фустанот – Ела Дворник покажа како ја сокрила долната облека под длабоки... „Кога ќе го искористите овој трик, добивате гаќи што се толку ниски, што нема да...
Војаж ја покажа новата девојка: „Таа живее во Норвешка, кога се запознавме немаше поим кој сум“ „Конечно можам да разговарам со некој како Михајло и кога и да сум со неа се чув...
Исповед на Николија Јовановиќ за загубата на првото бебе и тешката бременост со втората ќерка: „Беше... Го загуби првото бебе, а и во третата бременост Николија Јовановиќ се соочила со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg