Димитар Атанасовски се пофали со трансформацијата на тело: „Далеку сум од посакуваната форма, но го избрав потешкиот пат“

„Нека стои ова овде. Само за да се потсетам секогаш кога нема да ми се станува за на тренинг и кога ќе сакам да ја изедам пола маса“ – напиша до фотографиите од трансформација на телото нашиот водител Димитар Атанасовски.

dimitar-atanasovski-se-pofali-so-transformacijata-na-telo-sporo-poleka-se-pokazhuvaat-efektite-01.jpg

Нашиот водител Димитар Атанасовски на Инстаграм објави фотографии од трансформација на неговото тело, со кои покажува дека во период од една година полека се ближи до формата што сака да ја постигне.

Тој објави фотографии од типот на пред и потоа на кои покажа како изгледал на 23-ти март пред една година, а како изгледа сега.

„Нека стои ова овде...

Само за да се потсетам секогаш кога нема да ми се станува за на тренинг и кога ќе сакам да ја изедам пола маса…

Процесот е долг и е секогаш потешкиот пат, ама споро, полека, си ги покажува ефектите…

И нормално, мора да веруваш во него, што би рекле“ – напиша тој во објавата до фотографиите.

За крај, Димитар додаде дека сѐ уште е далеку од посакуваната форма, но не физичка, туку ментална и ниво на спремност, но дека и тоа ќе биде.

Инаку, претходно тој објави дека редовно тренира кросфит и сподели фотографија од тренинг.

Димитар е во брак со нашата позната пејачка и харфистка Сара Мејс. Тие во јули минатата година го добија синот Кирил, а заедно ја имаат и ќерката Илина.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Наша докторка со впечатлив моден стил (фото) „Прво модно правило ми е – ‘Секогаш средена’. Без разлика дали одам на работа, д...
Македонка е хит на Инстаграм со пародии: „Не сакам да работам, потребен ми е богат дечко – имам терм... „Јас не сакам дечко што ќе ми испраќа подароци на работа – јас не сакам работа. ...
Нашиот, а светски стилист Марјан Петров ја шминкаше Јелена Томашевиќ за концерт со Андреа Бочели во... Магичните раце на Марјан Петров беа задолжени за изгледот на Јелена Томашевиќ на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg