Александра Шијакоска сподели видео од романтичното запросување: На зајдисонце во Солун саканиот ја побара за сопруга

„Јас го избрав него уште пред 12 години, сега само има нова титула – свршеник. Со вас ги споделував сите тешки моменти па сакав да го споделам и најсреќниот момент“ – напиша нашата инфлуенсерка Александра Шијакоска на Инстаграм и сподели видео од романтичното запросување што го добила во Солун.

aleksandra-shijakovska-spodeli-video-od-romantichnoto-zaprosuvanje-na-zajdisonce-vo-solun-sakaniot-ja-pobara-za-sopruga-video-01.jpg

Нашата позната инфлуенсерка Александра Шијакоска на Инстаграм сподели видео од романтичното запросување што ѝ го приредил нејзиниот сакан Едмонд.

aleksandra-shijakovska-spodeli-video-od-romantichnoto-zaprosuvanje-na-zajdisonce-vo-solun-sakaniot-ja-pobara-za-sopruga-video-04.jpg

Како што може да се види од видеото, парот бил во Солун, а нејзиниот партнер совршениот миг на зајдисонце го направил незаборавен така што ја изненади со свршенички прстен.

„Благословена од Бога, разгалена од мојот свршеник. Заштитена и од двајцата“ – напиша таа до видеото.

aleksandra-shijakovska-spodeli-video-od-romantichnoto-zaprosuvanje-na-zajdisonce-vo-solun-sakaniot-ja-pobara-za-sopruga-video-06.jpg

Инаку, на Инстаграм Стори Александра сподели дека претходно биле на преглед кај нејзиниот лекар во Солун, по минатогодишната операција од тумор на мозокот, а овојпат Едмонд одлучил да ѝ исполни една нејзина долгогодишна желба и да ја однесе на Луна парк.

aleksandra-shijakovska-spodeli-video-od-romantichnoto-zaprosuvanje-na-zajdisonce-vo-solun-sakaniot-ja-pobara-za-sopruga-video-02.jpg

Освен што го посети местото што долго време сакала да го види, Александра на зајдисонце доби и свршенички прстен.

„Јас го избрав него уште пред 12 години, сега само има нова титула – свршеник. Со вас ги споделував сите тешки моменти па сакав да го споделам и најсреќниот момент. После дождот секогаш доаѓа сонце“ – напиша таа на Инстаграм Стори.

aleksandra-shijakovska-spodeli-video-od-romantichnoto-zaprosuvanje-na-zajdisonce-vo-solun-sakaniot-ja-pobara-za-sopruga-video-07.jpg

Прочитајте и Александра Шијакоска со емотивен говор: „Едмонд наградава е за тебе затоа што 10 месеци од животот помина со мене во болница“

Погледнете го видеото од запросувањето:

==

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Инфлуенсерка од Свети Николе си приреди тематска фотосесија за 25-тиот роденден - сирена аутфит, тор... „Горниот дел од облеката го купив како обичен бел топ, па купив бисери и школки ...
Антониа Гиговска со провокативна фотосесија за Денот на вљубените „Дали ќе бидеш мојот Валентин“ – напиша Антониа Гиговска до фотките на кои позир...
Позитива на денот: Танчари од Азија играат на брегот на Охридското Езеро на зајдисонце - минувачите ... „Најверојатно се од Кина и играат пред охриѓани и пред туристиве веќе 3 дена по ...
Александра Шијакоска ужива на семеен викенд во Охрид, по романтичното запросување во Солун Нашата инфлуенсерка Александра Шијакоска уживаше на семеен викенд во Охрид. Алек...
Извајано тело на кое им завидуваат сите - Кои се најфит Македонките на Инстаграм? Некои од најфит Македонките на Инстаграм се и мајки и имаат мали деца, но мора д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg