Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Бајковита свадба на пар од Скопје - невестата во раскошна венчаница, младоженецот во розов костум и патики (фото)

„Во брак сме скоро две години, но поради пандемијата, плановите за свадба малку се одложија. Фустанот го купив од Истанбул, во ателјето на турската дизајнерка Ozlem Demirbasc. Рачна изработка е, со материјали на Zuhair Murad. Веднаш штом го облеков знаев дека е точно тоа што сум го замислила, па така го купив во првите 10 минути“, раскажува Натали Ергич (22) од Скопје за CRNOBELO.com.

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-01.jpg

Натали Ергич (22) и Никола Ергич (31) од Скопје стапија во брак во 2021 година, но поради пандемијата ја одложија свадбената церемонија и ја одржаа во мај 2023-та.

Тие ја организираа својата прослава од соништата со саканите, со многу декорации, впечатливи детали и уникатен избор на венчаница и костум.

Натали за CRNOBELO.com споделува детали за нивната свадбена церемонија: 

„Во брак сме скоро две години, но поради пандемијата, плановите за свадба малку се одложија.

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-21.jpg

Истата ја планиравме околу една година дена и се одржа во ресторанот Ragusa Rooftop 360.

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-12.jpg

Тимот беше неверојатно професионален, се погрижија да ни ја исполнат секоја желба, и беа посветени до најмал детаљ, организацијата беше фантастична. 

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-33.jpg

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-36.jpg

Целата декорација беше моја идеја, а беше остварена од страна на моја пријателка, неа ѝ беше најважно да го долови моментот како што јас сакав, и навистина успеа во тоа.

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-20.jpg

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-22.jpg

Замислата беше приемот на гостите да биде Apperol забава која ќе се одржи на прекрасната тераса, декорирана со големи, бели, цветни дрвца.

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-02_1.jpg

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-30.jpg

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-34.jpg

За музиката и добро расположение беше задолжен Dj Foodieman проследен со придружба од саксофон.

bajkovita-svadba-na-par-od-skopje-nevestata-vo-raskoshna-venchanica-mladozhenecot-vo-rozovo-odelo-foto-04_1.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Борко Ристовски за татковството: „Маж што никогаш не сменил пелена на детето или не му спремил млеко... „Маж кој никогаш не сменил пелена, не направил млеко за своето че...
Македонка е хит на Инстаграм со пародии: „Не сакам да работам, потребен ми е богат дечко – имам терм... „Јас не сакам дечко што ќе ми испраќа подароци на работа – јас не сакам работа. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg