Александра Шијакоска ужива на семеен викенд во Охрид, по романтичното запросување во Солун

Нашата инфлуенсерка Александра Шијакоска уживаше на семеен викенд во Охрид. Александра, која неодамна се вери во Солун на зајдисонце, во македонскиот бисер беше со нејзиниот свршеник Едмонд, а друштво им правеа нејзината сестра Магдалена, внуците и зетот.

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-01.jpg

Инфлуенсерката Александра Шијакоска помина прекрасен и забавен викенд со семејството во Охрид. Таа преку фотки и видеа на Инстаграм, откри како си поминува со најблиските.

Нејзиниот сакан Едмонд го трчаше полумаратонот на годинешниот „Охрид трчат“.

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-16.jpg

И додека тој трчаше, внуците го бодреа застанати покрај езерото со транспарент во рацете: „Тетин е како Флеш, трчат, а нигде го нема“.

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-08.jpg

Шијакоска се пошегува дека овојпат во Охрид е како вистински турист, па го посети музејот во куќата на Робевци, но и Националната работилница за рачно изработена хартија, од каде што сподели неколку приказни.

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-15.jpg

Со семејството се забавуваше и на глисер, додека се возеа по Охридско Езеро, а викендот го завршија со посета на дедото на Александра.

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-21.jpg

„Денес стигнав да одам и кај дедо. Тоа значи сега можам мирно да си легнам да спијам“, напиша Шијакоска.

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-20.jpg

Повеќе фотографии во продолжение:

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-04.jpg

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-05.jpg

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-02.jpg

aleksandra-shijakoska-vozi-gliser-na-ohridsko-ezero-i-se-zabavuva-so-semejstvoto-po-romantichnata-svrshuvachka-vo-solun-09.jpg

Продолжува на следната страница...



Би можело да ве интересира:

Александра Шијакоска со емотивен говор: „Едмонд наградава е за тебе затоа што 10 месеци од животот п... „Пред 10 месеци ми беше откриен тумор на мозокот и никој немаше голема надеж за ...
Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Александра Шијакоска со потресни видеа од болница, но и мигови на триумф испраќа силна порака на кра... Таа е нашиот херој од реалноста! Девојка која зборува отворено за најтешките миг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg