Дац со емотивни фотки му го честиташе роденденот на синот Јаков, кој сега и самиот е татко

„Среќен роденден Јаков. Ова ти е прв роденден како татко“, напиша Драган Спасов - Дац и објави две емотивни фотки од синот, на едната Јаков е мало детенце покрај татко си, а на втората ја држи во прегратка својата ќерка Гаиа. 

dragan-spasov-dac-so-emotivni-fotki-mu-chestitashe-rodenden-na-sinot-jakov-01.jpg

Актерот Јаков Спасов полни 33 години. Роденденот преку Фејсбук му го честиташе и неговиот татко, Драган Спасов – Дац, кој објави две емотивни фотки од синот.

На првата фотографија се Дац и Јаков кој е мало дете, а на втората Јаков во прегратки ја држи неговата ќеркичка Гаиа.

dragan-spasov-dac-so-emotivni-fotki-mu-chestitashe-rodenden-na-sinot-jakov-03.jpg

„Среќен роденден Јаков“, напиша едноставно Дац, па доби бројни честитки за роденденот на синот.

Инаку, Јаков е актер, исто како и неговиот татко, а вработен е во Театар Комедија.

dragan-spasov-dac-so-emotivni-fotki-mu-chestitashe-rodenden-na-sinot-jakov-02.jpg

Тој се ожени на 27 мај 2022 година и со сопругата Софија добија ќерката, на која ѝ дадоа уникатно име Гаиа.

Среќен роденден Јаков! Ова ти е прв роденден како татко. 😊

Posted by Dragan Spasov Dac on Thursday, June 15, 2023

Прочитајте и Софија и Јаков Спасов за медениот месец во Исланд: „Пејзажите беа како од друга планета, ни фалеше уште по некоја јакна“

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Миа Костова му организираше тематска забава за 11-иот роденден на синот со црни балони и црна торта ... „Денес се молиме на сите богови да не ни се спои небо и земја, дечкото слави род...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Уникатни имиња на децата на познатите Македонци: Гаиа, Кира, Киан Катарина Ивановска ја има ќерката Кира, Слаткар го крсти синот Моша, а Тони Зен ...
Драган Таневски: „Кукле, можеш да купиш вештачки трепки, скапи, свилени - но тоа нема да ти ги напра... „Можеш да купиш вештачки трепки, кукле, скапи некои, свилени... Врз нив да стави...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg