Миро Кацаров и Ивана елегантни на свадбата во Штип - први фотки од венчавката на водителот и неговата сакана

На свадбата Миро носи црно-бела комбинација: бело палто со црни детали, црни панталони и црна вратоврска пеперутка, а Ивана избра елегантна венчаница со долги ракави, длабоко деколте, во форма на сирена. 

miro-kacarov-i-ivana-elegantni-na-svadbata-vo-shtip-prvi-fotki-od-venchavkata-na-voditelot-i-negovata-sakana-01.jpg

Водителот Миро Кацаров и неговата сопруга Ивана, вечерва (17.09) прават голема свадбена веселба во дискотека во Штип, откако пред еден месец се венчаа во матично и црква, и прославија со најблиските.

Миро носи црно-бела комбинација: бело палто со црни детали, црни панталони и црна вратоврска пеперутка, а Ивана избра елегантна венчаница со долги ракави, длабоко деколте, во форма на сирена. 

miro-kacarov-i-ivana-elegantni-na-svadbata-vo-shtip-prvi-fotografii-od-venchavkata-na-voditelot-i-negovata-sakana-02.jpg

На свадбената журка има музичари, актери, политичари, инфлуенсери и многу нивни пријатели. Тука се и Лила Филиповска, Миа Костова, Елена Најдоски, Слаткар (кој пееше прв), Ивона Јо, Мартинијан Кириловски, Бока Конга, Миле Кузмановски, Светлана и Мики Црнокрак, поранешната манекенка Маја Глигоровска и многу други.

mir0-03.jpg

Свадбата на Миро и Ивана е замислена како журка со 400 гости, но бидејќи сакаа нивниот најубав ден да има и хумана нота, ги повикаа сите гости наместо да им купуваат цвеќе, да остават донација во кутијата што е поставена на влезот на дискотеката, а тие ќе ги донираат парите за дечиња од ранливи категории.

miro-kacarov-04_copy_copy.jpg

„Ќе имаме модерна свадба, без традиционалните обичаи, со црвен тепих, ќе пеат 15 наши музички артисти, сите најдобри во својата сфера, најдобри во хип-хопот, најдобри во поп музиката, најдобри во фолк музиката и најдобри во вечерни свирки.

На почетокот од свадбата ќе се емитува мини документарец за мене и за Ивана“, откри неодамна Миро за CRNOBELO.com.

miro-kacarov-02_2_copy.jpg

Тој кажа и дека идејата за донациите ја добиле случајно, па затоа решиле да ја стават и на поканата.

„Идејата за поканата, на која е нагласено дека ќе собираме донации, ни дојде случајно. Ивана има дете од првиот брак, го сака многу и знае како со деца и затоа сакаме да помогнеме на дечиња кои имаат потреба од тоа.

Знаеме дека ќе добиеме многу букети и тоа ќе се фрли, а со донација од 500 денари колку за букет, верувам дека ќе собереме убава сума и ќе дадеме барем мал придонес за дечињата од ранливи категории во згрижувачките домови“.

miro-kacarov-i-ivana-elegantni-na-svadbata-vo-shtip-prvi-fotki-od-venchavkata-na-voditelot-i-negovata-sakana-03.jpg.jpg

За потсетување, Миро и Ивана направија интимна венчавка во Скопје на 19 август. Тие прво се венчаа во матично, а потоа и во црквата Свети Јован Крстител во Капиштец, по што со најблиските заминаа во Свети Николе, каде што ја направија свадбената веселба.

Повеќе фотки од свадбата на Миро и Ивана на следната страница...Би можело да ве интересира:

Миро Кацаров ја направи првата од двете свадби: „Ивана носеше фустан како Северина, од црква отидовм... „Со Ивана се венчавме во една од најубавите цркви во Скопје, Св. Јован Крстител ...
Миро Кацаров се венча со саканата Ивана, интимна церемонија во црква и матично На венчавката во црква Ивана носеше бел фустан со една прерамка, додека Миро изб...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...
Ивана Кнез се пожали какви коментари добива: „Мора да е боцкана, има ставено уста, нема шанси да нем... „Мит: Mора да е бар малку боцкана, ставана ѝ е уста, шанса нема да е природна. Ф...
Татјана Стојановска, Стефан Лазаров, Александра Шијакоска: Кои познати Македонци направија свадба во... Во годината што изминува имаше многу свадби меѓу познатите личности. Водителката...
Модната дизајнерка Ивана Кнез го прослави роденденот: „Успех ми е што престанав да пијам кафе и алко... „Престанав да пијам алкохол и кафе, не јадам бел шеќер и бело брашно. Ми остана ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg